WSM liga

Hokejisté Chomutova opět pokořili Most dvouciferným výsledkem

28. ledna 2012 21:35 - PRAHA

Hokejisté Chomutova v první lize podruhé za sebou pokořili beznadějně poslední Most dvouciferným výsledkem. Druhý tým tabulky dnes ve 44. kole vyhrál 10:2 a navázal na dokonce čtrnáctigólový příděl z prosincového utkání.

Čtyřbodový náskok v čele tabulky si udrželo Ústí nad Labem. Na středeční výhru nad Chomutovem navázali Lvi výhrou 4:3 v Šumperku. Favorit vedl po druhé třetině 4:1, nicméně domácí zápas zdramatizovali a sahali po vyrovnání. Dohrávalo se v bouřlivé atmosféře, protože rozhodčí neuznali Drakům půl minuty před třetí sirénou čtvrtý gól.

Most se v Chomutově soustředil na obranu, přesto palebné síle domácích nedokázal efektivně čelit. Piráti vyhráli první třetinu 4:0 a bylo jen otázkou, kolik gólů si Most odveze. Nakonec to byla fanoušky vyvolávaná desítka, když 69 sekund před koncem Pulpán proměnil trestné střílení. Poslední slovo měl ještě Most, který v poslední třetině využil menšího soustředí domácích v obraně a vstřelil dva góly.

V Benátkách se v utkání s Olomoucí čekalo do na první branku do 23. minuty, v níž se trefil zaskakující člen první domácí formace Liška, jenž skóroval teprve potřetí v sezoně. Vyrovnání zařídil pro třetí tým tabulky v 50. minutě zkušený útočník Selingr.

Jelikož do konce řádné hrací doby branka nepadla a nerozhodlo ani prodloužení, na řadu přišly samostatné nájezdy. Za domácí proměnili Král i Kopic, naopak v hostujícím týmu nedokázali skórovat Ministr ani Haluza.

Třebíč před bezmála 3500 diváky porazila v derby 2:0 Jihlavu. O dva domácí zásahy se postarali Vondráček a při závěrečné power play Dukly do prázdné branky Laš. Hrdinou utkání byl domácí gólman Hrubec, jenž neinkasoval.

Litoměřice ukončily šestizápasovou sérii Kadaně, kterou porazili 3:2. Domácí dostal do vedení Gengel, druhou branku pak přidal Kafan. Hostům se podařilo snížit zásluhou Poláka, ale domácí ihned odpověděli díky rychlé trefě Bojera. V závěru utkání se ještě prosadil hostující Diviš, na vyrovnání však Kadaň nedosáhla. V tabulce klesla na deváté místo tři body za postupovou osmičku.

V té se drží Písek, jenž sice ztratil bod proti Berounu, ale i díky vítězství 3:2 v prodloužení mu patří sedmá pozice. Za domácí Medvědy skóroval dvakrát sparťanský talent Rubeš, o pátém vítězství Jihočechů za sebou rozhodl gólem 21 sekund před koncem prodloužení Všetečka.

44. kolo první hokejové ligy:
Havlíčkův Brod - Hradec Králové 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: 10. Zohorna, 11. Štěpánek, 56. Křivohlávek - 48. Berger, 54. Rufer. Rozhodčí: Dvořák - Klein, Skopal. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. Diváci: 1109.
Šumperk - Ústí nad Labem 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)
Branky: 21. Plášek, 42. Ondráček, 60. Hulva - 8. Handlovský, 24. Ludvík, 34. Šagát, 36. Daniel Boháč. Rozhodčí: Přikryl - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 2:7. Bez využití. Diváci: 1100.
Písek - Beroun 3:2 po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 40. Vaniš, 54. Pavlíček, 65. Všetečka - 32. a 49. Rubeš. Rozhodčí: Hejduk - Zika, Flégl. Vyloučení: 6:9, navíc Všetečka (Písek) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1090.
Chomutov - Most 10:2 (4:0, 3:0, 3:2)
Branky: 15. a 38. Endál, 30. a 44. Palin, 5. Jíra, 12. Jillson, 13. Hromas, 39. Sikora, 46. Kraft, 59. Pulpán z tr. střílení - 42. Slavíček, 59. Heinisch. Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:9. Využití: 4:0. Diváci: 1809.
Benátky - Olomouc 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 23. Liška, rozhodující sam. nájezd Král - 50. Selingr. Rozhodčí: Schmejkal - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 395.
Třebíč - Jihlava 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 12. Vondráček, 60. Laš. Rozhodčí: Würtherle - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. Diváci: 3430.
Litoměřice - Kadaň 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 12. Gengel, 24. Kafan, 43. Bojer - 43. Polák, 51. Diviš. Rozhodčí: Wagner - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:0. Diváci: 1285.

Časová osa: WSM liga