Duba v druhém zápase za Chomutov vychytal nulu

Brankář Tomáš Duba si po středečním neúspěšném debutu v dresu Chomutova spravil chuť v sobotním domácím zápase proti třetí Olomouci, když nepustil za svá záda ani jeden puk a pomohl týmu k výhře 2:0. Vedoucí celek první ligy z Ústí nad Labem přestřílel hosty z Hradce Králové 7:4.

Tomáš Duba (vlevo) na archivním snímku v dresu Popradu.

Po gólovém přídělu v minulém kole v Hradci Králové se proti Olomouci Chomutov prezentoval bezchybným výkonem v defenzivě. Jejím základem byl Duba, který v domácí premiéře vychytal nulu. Olomouc přitom nezačala špatně a v 16. minutě Kucsera trefil tyč. Následně však z protiútoku otevřel skóre Sikora. Druhý gól vstřelil v druhé třetině Diviš, jenž zpoza branky překvapil gólmana Žigárdyho.

Hokejisté vedoucího Ústí potvrdili v zápase bohatém na branky roli favorita, hattrickem přispěl k výhře Daniel Boháč. Na vedoucí gól domácího Handlovského odpověděl za dvě minuty Kadlec. Lvi však do konce prvního dějství odskočili o dvě branky a pak už jen kontrolovali vývoj.

Jihlavští nastoupili v Benátkách nad Jizerou s velezkušeným jednačtyřicetiletým veteránem Martinem Filipem, který hrál naposledy krajský přebor za Vrchlabí. Ústřední postavou duelu se však stal jiný ostřílený matador hostů. Nejproduktivnější jihlavský hráč Daniel Hodek dal při výhře 5:2 hattrick a rozhodl zápas, v němž hosté vedli už 5:0. V závěru už jen Benátky korigovaly výsledek díky brankám Klimta a Nika.

Hokejisté Havlíčkova Brodu, kteří se pohybují na hranici postupu do play off, přetlačili hosty z Berouna 2:0, když pojišťovací branku vstřelili až v poslední minutě při power play soupeře.

Třebíč o triumfu v domácím utkání proti Litoměřicím rozhodla už v první třetině čtyřmi góly a radovala se z páté výhry v řadě. Písek potvrdil dominanci na domácím ledě, když v dramatickém zápase udolal Kadaň 2:1 a upevnil si sedmé postupové místo do play-off.

První hokejová liga - 46. kolo
Benátky nad Jizerou - Jihlava 2:5 (0:3, 0:2, 2:0)
Branky: 48. Klimt, 58. Niko - 15., 20. a 38. Hodek, 13. Jeslínek, 27. Kolafa. Rozhodčí: R. Svoboda - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 4:5, navíc Zeman (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 385.
Havlíčkův Brod - Beroun 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 3. Zábranský, 60. Protivný. Rozhodčí: Čech - Klein, Skopal. Vyloučení: 6:8, navíc Nedvěd (Beroun) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 813.
Chomutov - Olomouc 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 16. Sikora, 30. Diviš. Rozhodčí: Würtherle - Flegl, Zíka. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 2713.
Třebíč - Litoměřice 7:0 (4:0, 2:0, 1:0)
Branky: 12. a 20. Stejskal, 30. a 40. Laš, 1. Sedláček, 2. Dietz, 48. Dočekal. Rozhodčí: Schmejkal - Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:8, navíc Přikryl (Litoměřice) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 1370.
Písek - Kadaň 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 12. Knotek, 32. Ferebauer z trestného střílení - 56. Bursík. Rozhodčí: Vampola - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 820.
Ústí nad Labem - Hradec Králové 7:4 (4:2, 2:1, 1:1)
Branky: 20., 25. a 56. Daniel Boháč, 8. Handlovský, 13. Lev, 19. Ludvík, 23. Hanzl - 10. Kadlec, 14. Marosz, 38. Budínský, 41. Berger. Rozhodčí: Horák - Beneš, Štofa. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 2533.
Šumperk - Most 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)
Branky 10., 21. a 41. Hlinka, 34. Hulva, 34. Červenka, 52. Meluzín - 14. Heinisch, 41. Ondráček, 59. Skvorcov. Rozhodčí: Humpolíček - Kašík, Wesley. Vyloučení: 8:9, navíc Safronenkov - Vachovec oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 950.