Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli základní část první ligy

Hokejisté Ústí nad Labem vyhráli základní část první ligy. Slovan zvítězil v 48. kole 3:1 nad Berounem a má čtyři kola před koncem třináctibodový náskok před druhým Chomutovem, jenž svou aktuální slabší formu potvrdil domácí porážkou 1:4 s Jihlavou.

Hokejisté Ústí nad Labem

Ústí prodloužilo vítěznou sérii už na osm zápasů. Do vedení šlo na konci druhé minuty, kdy Handlovský překonal berounského Valenta po chytré Hanzlově přihrávce. V polovině zápasu vyrovnali Medvědi v přesilovce, v níž Rubeš potrestal vyloučení domácího Pavlíka. Severočechům vrátil v třetí třetině vedení Petr Hořava po spolupráci se Lvem a na konečných 3:1 zpečetil výhru po přečíslení berounské obrany Růžička.

Chomutov si připsal druhou porážku za sebou a třetí z posledních čtyř zápasů. Jihlava dokázala jako jediný tým vyhrát na ledě Pirátů dvakrát v sezoně i díky tomu, že proměnila své první dvě přesilové hry. Přestože Chomutovští také z přesilovky snížili, Jihlava jejich nadšení po minutě a čtvrt zchladila třetím gólem. Dukla si precizní obrannou hrou vedení pohlídala a v závěru výhru zpečetila čtvrtým gólem do prázdné brány.

Jihlava se díky vítězství bodově dotáhla na třetí Olomouc, která podlehla 2:4 na ledě beznadějně posledního Mostu. Tomu se povedl dokonalý obrat. Když v druhé třetině prohrávali domácí o dvě branky, vypadalo to, že si hosté ze severu Čech bez větších problémů odvezou všechny body. Mostečtí ale zápas nevzdali a do konce druhého dějství vyrovnali. Obrat pak dokonali v třetí třetině Taušovou brankou a pojišťující trefou při power play hostů.

Poslední osmou postupovou pozici pro účast v play off drží čtyři kola před koncem Písek, jehož náskok před devátými Litoměřicemi se ovšem po domácí porážce 1:2 s Třebíčí snížil na dva body. Litoměřice oproti tomu vyhrály 3:0 v Benátkách, které zaskočily dvěma přesnými zásahy v první třetině. První nulu v sezoně si připsal v jejich brance Přikryl.

48. kolo první hokejové ligy:
Šumperk - Hradec Králové 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 17. Mičulka, 21. Brunec, 35. Plášek - 1. Havel, 58. Kadlec. Rozhodčí: Vampola - Klein, Reich. Vyloučení: 2:5, navíc Vágner a Marosz (oba Hradec Králové) 10 min. Bez využití. Diváci: 900.
Písek - Třebíč 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 58. Nedorost - 30. P. Sedláček, 54. Fořt. Rozhodčí: Horák - Špůr, Komárek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 812.
Chomutov - Jihlava 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 26. Endál - 5. Ficenc, 22. Hubáček, 27. Jeslínek, 59. Dobrovolný. Rozhodčí: Pavlovič - Ondráček, Frodl. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. Diváci: 2583.
Most - Olomouc 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)
Branky: 38. a 60. Přeučil, 29. Ondráček, 54. Tauš - 22. Pekr, 28. Šlahař. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 133.
Ústí nad Labem - Beroun 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 2. Handlovský, 46. P. Hořava, 59. D. Růžička - 32. Rubeš. Rozhodčí: J. Dvořák - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Diváci: 2039.
Benátky nad Jizerou - Litoměřice 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Branky: 6. Kafan, 13. Slížek, 25. Lenc. Rozhodčí: Hejduk - Lučan, T. Svoboda. Vyloučení: 6:9, navíc Skořepa (Benátky) 10 min. Bez využití. Diváci: 405.
Havlíčkův Brod - Kadaň 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 57. Meidl, 61. Vondráček - 35. Skořepa. Rozhodčí: Wütherle - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:4, navíc Vondráček (H. Brod) 10 min. Bez využití. Diváci: 758.