K účastníkům play-off 1. hokejové ligy v 51. kole nikdo nepřibyl

Po předposledním kole první hokejové ligy je stále pouze šest jistých účastníků play-off. Šanci zajistit si start ve vyřazovacích bojích dnes nevyužil sedmý Havlíčkův Brod, který na ledě dalšího kandidáta Písku prohrál 1:2. Jihočeši jsou nyní osmí o bod za Rebelem.

Dvoubodový odstup za Pískem udržela Kadaň díky "povinné" výhře 4:1 nad beznadějně posledním Mostem. O skóre předstihla Litoměřice, které po domácí porážce 2:6 s vítězem základní části Ústím nad Labem vypadly z postupové pozice. Ve hře o play off je i Třebíč, která vyhrála 4:1 nad Chomutovem a navíc má k dobru úterní dohrávku s Benátkami nad Jizerou. Naopak Šumperk, který od osmého Písku dělí stejně jako Třebíč tři body, je i přes výhru 4:0 právě v Benátkách prakticky bez šance na postup.

Písek vyhrál po čtyřech porážkách. Na gól čekali diváci téměř dvě třetiny, než se ve 37. minutě prosadil Ferebauer, v polovině třetí části zvýšil Suja. Havlíčkobrodští skórovali až v power play a soupeř se k nim přiblížil v tabulce do bezprostředního kontaktu.

Také v Litoměřicích padl první gól až dlouho po polovině zápasu a po trefě ústeckého Daniela Boháče se začala hra domácích bortit. Ve třetí třetině lídr soutěže zvýšil třemi slepených góly, z nichž autorem dvou byl Hanzl, na 5:0. Až v závěru se rovněž rychle po sobě dvakrát prosadili domácí, ale na případný zvrat bylo pozdě.

Třebíč si vyšlápla na druhý tým tabulky a nastartovala je k tomu minela gólmana Duby, kterou využil Kaut. Ve druhé třetině přidali přesilovkové branky Dočekal a Laš, který se trefil i v poslední části. Favorit se zmohl jen na korekci skóre zásluhou Jíry.

V Benátkách nad Jizerou udržel čisté konto šumperský gólman Štůrala. Hosty poslal do vedení dvěma góly v první třetině Červenka, v dalších částech hry přidali po brance Ondráček, po jehož trefě vystřídal brankáře Stejskala Blažíček, a Skoumal. Benátky opět doplatily na chabou střeleckou bilanci v domácím prostředí, v posledních sedmi zápasech na svém stadionu vstřelily jen osm branek.

V duelu jistých postupujících Hradec Králové vyhrál 5:4 po samostatných nájezdech v Jihlavě. Hosté prohrávali 1:3, ale nakonec byli i díky dvěma gólům Marosze blíž k výhře už v základní hrací době, ale Maliník v poslední minutě ve skrumáži poslal zápas do prodloužení. V něm byla lepší Dukla, ale konaly se nájezdy a ten rozhodující proměnil Havel.

Jihlava - Hradec Králové 4:5 po sam. náj. (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 16. Jeslínek, 21. Ficenc, 23. Čachotský, 60. Maliník - 24. a 50. Marosz, 16. Moskal, 30. Tvrdík, rozhodující nájezd Havel. Rozhodčí: Horák - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1221.
Třebíč - Chomutov 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 32. a 49. Laš, 17. Kaut, 27. Dočekal - 53. Jíra. Rozhodčí: Vampola - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:0. Diváci: 1260.
Beroun - Olomouc 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky: 59. Veselý - 5. Řípa, 9. Kolouch, 30. Ministr. Rozhodčí: Svoboda - Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:7. Bez využití.
Litoměřice - Ústí nad Labem 2:6 (0:0, 0:2, 2:4)
Branky: 56. Dudáš, 57. Dominik Boháč - 52. a 54. Hanzl, 36. Daniel Boháč, 39. Klobouček, 53. Čermák, 59. Lev. Rozhodčí: Schmejkal - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 1740.
Písek - Havlíčkův Brod 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 37. Ferebauer, 47. Suja - 60. Semorád. Rozhodčí: Dvořák - Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 720.
Benátky nad Jizerou - Šumperk 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 6. a 15. Červenka, 36. Ondráček, 43. Skoumal. Rozhodčí: Úlehla - Arazimová, Čížek. Vyloučení: 6:5, navíc Holík (Šumperk) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 359.
Kadaň - Most 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 4. Skořepa, 28. Andres, 29. Bombic, 41. Stehlík - 43. Klíma. Rozhodčí: Kubeš - Frodl, Gerát. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 390.