Třebíč - Vsetín 5:3Rozjetá Třebíč porazila i Vsetín a drží neporazitelnost, Slavia znovu vyhořela

Hokejisté Třebíče zvítězili v 9. kole první ligy nad Vsetínem 5:3 a drží si nadále jako jediní v soutěži neporazitelnost. Mají stále dvoubodový náskok před Litoměřicemi, které vyhrály nad Přerovem 3:2. Na třetí pozici se posunul Prostějov, který také doma porazil poslední Kadaň 6:2.

Roman Málek v brance Slavie

Třebíč dostal do vedení v 7. minutě Ladislav Bittner a v čase 22:09 zvýšil v přesilové hře Martin Štovíček. V polovině utkání se za hosty prosadil v početní výhodě Roman Vlach, ale ve 34. minutě v přesilovce zase vrátil Horácké Slavii dvoubrankový náskok Václav Krliš.

Za 33 sekund opět zkorigoval stav Luboš Rob, ale v 38. minutě ve výhodě pěti proti třem zvýšil Jakub Stehlík a v pokračující klasické přesilovce se prosadil ještě Michal Vodný. Za Valachy v 58. minut upravil výsledek také v přesilovce Ondřej Smetana.

Litoměřice znovu slaví

Litoměřice popáté za sebou vyhrály a bodovaly ve všech utkáních, přičemž utrpěly jedinou porážku. Čtyřmi body za dvě branky a dvě asistence k tomu pomohl Josef Koláček. Gól a dvě přihrávky zaznamenal Tomáš Urban. Zubři venku ani napočtvrté v ročníku neuspěli.

Počtvrté za sebou zvítězil Prostějov, za který nasbíral také čtyři body za dvě branky a dvě asistence Petr Mrázek. Tři body si připsali také Jan Kloz (1+2) a Martin Novák (0+3). Kadaň ani v devátém utkání v sezoně nebodovala.

Slavia schytala další nářez

Slavia prohrála doma s Porubou 1:5 a potřetí za sebou nebodovala při skóre 4:17. Ostravané už ve 14. minutě vedli díky brankám Tomáše Gumana, Tomáše Gřeše a Pavla Jenyše 3:0. V druhé třetině se ještě za hosty prosadil Markus Korkiakoski a na snížení Michala Poletína odpověděl Samuel Bitten. Poruba zabrala po dvou prohrách.

Jihlava zvítězila v Sokolově 3:1 a potřetí za sebou venku vyhrála. Třemi asistencemi k tomu pomohl Peter Lichanec. Podruhé za sebou uspěl venku Šumperk, který vyhrál v Ústí nad Labem 2:1.

Podruhé za sebou zvítězil Kolín, který v Havířově vybojoval výhru 3:2 v prodloužení. Po 41 sekundách nastavení rozhodl Zdeněk Král. Frýdek-Místek podlehl Benátkám nad Jizerou 0:2 a prohrál i čtvrtý domácí duel v sezoně. Hosté se radovali z teprve druhého vítězství v ročníku a uspěli podruhé z poslední tří duelů.

9. kolo první hokejové Chance ligy:
Ústí nad Labem - Šumperk 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 60. Weinhold – 15. Antoníček, 25. J. Horký. Rozhodčí: Bejček, Pilný – Beneš, Roischel. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 673.
Frýdek-Místek - HC Benátky nad Jizerou 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 60. Christov - 15. Kunst, 55. J. Šír. Rozhodčí: Veselý, Květoň – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 1:6. Bez využití. Diváci: 720.
Havířov - Kolín 2:3 v prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 32. Š. Kratochvil, 56. Pas - 32. Šafránek, 54. Štohanzl, 61. Z. Král. Rozhodčí: Cabák, Vrba – Hanzlík, Gančarčík. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 761.
Slavia Praha - Poruba 1:5 (0:3, 1:2, 0:0)
Branky: 36. Poletín – 4. Guman, 14. Gřeš, 14. Jenyš, 24. Korkiakoski, 40. Bitten. Rozhodčí: Valenta, Hucl – Klouček, Sedláček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 591.
Sokolov - Jihlava 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 46. J. Pohl - 33. F. Seman, 48. Houška, 59. T. Havránek. Rozhodčí: Grech, Petružálek – Horažďovský, Hnát. Vyloučení: 3:6, navíc R. Jeřábek - Fronk oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 524.
Litoměřice - Přerov 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)
Branky: 43. a 54. Koláček, 6. Chlubna, 60. Válek, 60. T. Urban – 13. Jakub Svoboda, 40. Tadeáš Král. Rozhodčí: Zubzanda, Jaroš – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 950.
Třebíč - Vsetín 5:3 (1:0, 4:2, 0:1)
Branky: 7. L. Bittner, 23. Šťovíček, 34. Krliš, 38. J. Stehlík, 39. Vodný - 30. R. Vlach, 34. Rob, 58. Smetana. Rozhodčí: Skopal, Micka - Jindra, Polák. Vyloučení: 5:6. Využití: 4:2. Diváci: 1245.
Prostějov - Kadaň 6:2 (1:0, 3:0, 2:2)
Branky: 14. a 22. Mrázek, 28. Rudovský, 39. M. Švec, 41. Jiránek, 52. J. Kloz - 58. L. Koblížek, 59. Bernat. Rozhodčí: Šudoma, Marek – Otáhal, Hranoš. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 910.