Vrchlabí - Třebíč 4:2Lídr poprvé padl, v parádních výkonech pokračují Litoměřice

Hokejisté Třebíče ve 12. kole první ligy přišli jako poslední o neporazitelnost. Ve Vrchlabí prohráli 2:4 a v čele tabulky mají už jen jednobodový náskok před druhými Litoměřicemi, které porazily doma Slavii 4:3. Pražané prohráli pošesté za sebou.

Hokejisté Třebiče poprvé v sezoně prohráli

Třebíč v úvodních 11 zápasech sezony ztratila jen dva body a ve Vrchlabí poprvé našla přemožitele. Domácí po čtyřech porážkách z předešlých pěti zápasů vyhráli dvakrát za sebou.

V 9. minutě otevřel skóre Ondřej Matýs a v čase 11:56 zvýšil ve vlastním oslabení Marek Voženílek. V 25. minutě snížil Lukáš Doudera, ale ještě ve druhé části vrátili domácím náskok Filip Koffer a Patrik Urban. Druhý Douderův gól pět minut před koncem porážku už jen zmírnil.

Slavia znovu bez bodu

Slavii dostal v Litoměřicích do vedení v 7. minutě nejlepší střelec soutěže Tomáš Knotek, na což sice odpověděl Lukáš Pajer, ale ještě v první třetině unikli Pražané do dvoubrankového náskoku.

V přesilovce dal Knotek jedenáctý gól v sezoně a 16 sekund před pauzou se prosadil ve vlastním oslabení Tomáš Pšenička. Ve 23. minutě snížil v početní výhodě Rihu Sihnoven a ve 35. minutě vyrovnal Ondřej Procházka na 3:3. V čase 57:55 rozhodl Roman Přikryl.

Prostějov znovu slaví

Prostějov zvítězil na ledě Poruby 5:1 a po domácí porážce se Vsetínem (1:3) si připsal šestou výhru z posledních sedmi zápasů. Ostravané prohráli potřetí za sebou a z posledních šesti utkání vyhráli jediné. Po třech bodech si připsali Jan Rudovský (2+1) a Tomáš Jáchym (1+2).

Ani ve 12. utkání v sezoně nebodovala poslední Kadaň, která doma podlehla Frýdku-Místku 1:8. Po třech bodech za gól a dvě asistence si připsali obránce Jakub Teper a útočník Alan Lyszczarczyk. O výhře Benátek nad Jizerou 5:4 v Šumperku rozhodl v čase 47:38 Antonín Dušek.

12. kolo první hokejové Chance ligy:
Šumperk - Benátky nad Jizerou 4:5 (3:1, 0:3, 1:1)
Branky: 6. D. Kindl, 9. A. Furch, 18. Žálčík, 43. Pěnčík - 5. E. Čermák, 28. A. Dlouhý, 29. Jansa, 30. L. Pabiška, 48. Dušek. Rozhodčí: Ondráček, Vrba - Kučera, Kráľ. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:3. Diváci: 1115.
Kadaň - Frýdek-Místek 1:8 (0:3, 1:3, 0:2)
Branky: 26. S. Heffernan - 29. a 50. Peterek, 4. Teper, 5. Lyszczarczyk, 19. D. Bartoš, 36. Komorski, 39. J. Adámek, 58. Blaško. Rozhodčí: Hucl, Micka - Polonyi, Sedláček. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:3. Diváci: 202.
Poruba - Prostějov 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)
Branky: 29. R. Toman - 15. a 30. Rudovský, 14. Martin Novák, 30. J. Kloz, 35. T. Jáchym. Rozhodčí: Skopal, Pilný - Gančarčík, Hranoš. Vyloučení: 7:10. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 480.
Přerov - Sokolov 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky: 31. R. Černý, 48. M. Kratochvil, 56. Matěj Svoboda, 60. D. Krenželok - 27. Kverka, 47. J. Pohl. Rozhodčí: Kubičík, Cabák - Hanzlík, Komínek. Vyloučení: 4:3, navíc F. Dvořák (Přerov) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 752.
Litoměřice – Slavia Praha 4:3 (1:3, 2:0, 1:0)
Branky: 14. Pajer, 23. Sihvonen, 35. O. Procházka, 58. R. Přikryl - 7. a 18. T. Knotek, 20. T. Pšenička. Rozhodčí: Petružálek, Kostourek – Kreuzer, Dědek. Vyloučení: 2:8, navíc Všetečka (Slavia) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1210.
Vsetín - Ústí nad Labem 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
Branky: 4., 40. a 53. Rob - 28. Grim, 31. Trefný, 47. Milfait, rozhodující sam. nájezd Vrdlovec. Rozhodčí: Koziol, Šudoma – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 2610.
Vrchlabí - Třebíč 4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Branky: 9. Matýs, 12. M. Voženílek, 28. Koffer, 36. P. Urban - 25. a 55. L. Doudera. Rozhodčí: Wagner, Veselý - Polák, Roischel. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 643.
Jihlava – Havířov 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Branky: 12. Skořepa, 28. Dundáček, 50. Fronk – 5., 46. a 60. J. Doktor, 9. L. Bednář, 22. Hudeček. Rozhodčí: Čech, Horák – Kleprlík, Vašíček. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 1044.