Chomutov - Olomouc 2:1 PPÚstí vyrovnalo sérii s Jihlavou, Chomutov podruhé vyhrál

Hokejisté Ústí nad Labem po úterní porážce dnes ve druhém utkání semifinále play-off první ligy zdolali Jihlavu 4:2 a vítěz základní části i obhájce prvenství ve druhé nejvyšší soutěži vyrovnal stav série hrané na čtyři vítězství na 1:1 na zápasy. Už podruhé uspěl druhý favorit první ligy Chomutov, který po úterní jednoznačné výhře tentokrát zdolal Olomouc 2:1 v prodloužení. Série pokračují v sobotu a v neděli v Jihlavě a Olomouci.

Ústečtí Lvi odčinili zlepšeným výkonem úterní porážku 2:4 a dvěma brankami se na tom podílela posila z Třince, dvojnásobný mistr světa Václav Varaďa, kterému se dařilo po boku navrátilce do sestavy domácích, centra Jana Alinče.

V úvodu zápasu se dvakrát vyznamenal ústecký brankář Koutský po střelách Hodka a Padělka. Domácí dostal do vedení v 17. minutě střelou zblízka Třetina a 55 sekund před první přestávkou zvýšil z dorážky bekhendem Daniel Boháč.

Ve 38. minutě využil Varaďa hrubku jihlavské obrany a překonal brankáře Novotného. V úvodu třetí třetiny se trefil znovu Varaďa a bylo to už 4:0. Hosté zdramatizovali závěr zápasu díky trefám Maleny a Grundmanise v rozmezí pěti minut, ale Slovan už dvoubrankový náskok uhájil.

Chomutov dostal v úvodu zápasu Olomouc pod velký tlak, ale soustředěná obrana Hanáků spolu s výborným brankářem Kašíkem slavila úspěch. Naopak v 11. minutě Kucharzcyk obkroužil chomutovskou branku a o betony brankáře Řehoře vstřelil úvodní gól. Přibrzděný Chomutov vyrovnal ve 22. minutě, kdy od modré propálil obranný val Pulpán.

Stejný kousek, který mohl zápas rozhodnout, se témuž hráči povedl ve 47. minutě, ale gól nebyl uznán kvůli předchozímu hvizdu rozhodčího. Pulpán se přesto nakonec hrdinou utkání stal, když v čase 66:53 rozhodl.

Semifinále play off první hokejové ligy - 2. zápas:
Chomutov - Olomouc 2:1 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 22. a 67. Pulpán - 11. Kucharczyk. Rozhodčí: Zubzanda, Horák - Štofa, Beneš. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. Diváci: 4513. Stav série: 2:0.
Ústí nad Labem - Jihlava 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Branky: 38. a 44. Varaďa, 17. Třetina, 20. Dan. Boháč - 54. Malena, 59. Grundmanis. Rozhodčí: R. Wagner, R. Svoboda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7, bez využití. Diváci: 3728. Stav série: 1:1.
Skupina o udržení - 7. kolo:
Kadaň - Litoměřice 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 1. V. Novák, 7. Mikšovic, 28. Deveri, 29. Malinský, 54. Stoklasa - 37. M. Novák z tr. střílení, 49. Hlusička. Rozhodčí: Florian - Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:8, navíc Dudáš (Litoměřice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 210.
Písek - Beroun 4:8 (1:1, 2:3, 1:4)
Branky: 15. Šperger, 34. Žovinec, 40. Markulinec, 42. Vaniš - 29. a 54. Barák, 9. Palaščák, 31. Doležal, 36. Forman, 41. Kupec, 46. Hošťálek, 47. Hofman. Rozhodčí: Schmejkal - Komárek, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 313.
Šumperk - Most 3:5 (1:1, 1:0, 1:4)
Branky: 17. Vrána, 31. Brunec, 43. Ondráček - 8. Heinisch, 46. Vaněk, 56. Schusser, 57. Tauš, 60. Slavíček. Rozhodčí: Čech - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 4:11. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 1050.