Rubriky:

WSM liga

Byl to můj nejdůležitější gól, kvitoval Pavlas druhou výhru Chomutova

20. dubna 2012 14:09 - Chomutov

Hokejisté prvoligového Chomutova zdolali ve třetím zápase baráže tým Mladé Boleslavi 4:3 a ujali se vedení v sérii. Na všech gólech vítězů se podílel kapitán mužstva Milan Kraft, který ke dvěma brankám přidal i stejný počet asistencí. Vítěznou trefu si připsal obránce Aleš Pavlas čtrnáct vteřin před koncem prostředního dějství.

 

Luděk Peřina, ČTK

„Moc gólů nedávám, takže si ho moc cením. Je to dosud můj nejdůležitější zásah v sezóně. Momentálně razíme cestu, že je jedno, kdo tu branku dá. Proto musím zdůraznit, že i na mém gólu se podíleli kluci, kteří stáli na brankovišti a parádně clonili gólmanovi. Za stavu 4:2 jsme doufali, že už neprohrajeme, ale v závěru nás hosté pořádně zmáčkli. Naštěstí jsme se ubránili a nepřipustili větší drama," líčil Pavlas.

V jednu chvíli Chomutovským zatrnulo, když rozhodčí u videa zkoumali, jestli Boleslav nedala gól. „Hráči, kteří byli na ledě, tvrdili, že to byla tyčka. Naštěstí se to potvrdilo. Kdyby hosté srovnali na 4:4, bylo by to těžké," líčil zkušený bek, který se vrátil na led po nedávném otřesu mozku. „Prognózy byly horší. Dal jsem se ale slušně do kupy a na zranění nemyslím. Cítím se dobře," pravil Pavlas.

"Boleslav na nás vlítne"

Příznivý vývoj série nepřeceňuje. „Jsme trošku ve výhodě, ale respektujeme pořád sílu soupeře. Boleslav na nás v pátek asi pořádně vlítne. Bude to znovu boj. Musíme do toho jít s pokorou, obětavostí a věřit v to, že naše síly a schopnosti jsou takové, abychom Boleslav znovu porazili," uvažoval obránce.

Oba týmy mají své lídry - Severočeši už zmíněného Krafta a Středočeši kanonýra Balaštíka. „Milan Kraft je neskutečně šikovný hráč s bohatou kariérou. Jsme rádi, jak nás táhne zápas od zápasu. Myslím si, že kromě Balaštíka jsou nebezpeční i další hráči Boleslavi. Ale chceme se soustředit hlavně na vlastní výkony v obraně i v útoku. Série bude třeba ještě dlouhá a víme, že Boleslav umí v baráži chodit. K postupu potřebujeme zdolat ještě dva krůčky," dodal Pavlas, který hrál naposledy v extralize před třemi lety za Kladno.

Josef Pešout, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..