Hokejisté Mladé Boleslavi začali v první lize výhrou, Hradec Králové debaklem

Hokejisté Mladé Boleslavi po sestupu z extraligy vstoupili do první ligy vítězstvím nad Litoměřicemi 6:3, o kterém definitivně rozhodli dvěma góly v poslední třetině. Finalista minulého ročníku Ústí nad Labem začalo soutěž vydřenou výhrou 4:3 nad Benátkami nad Jizerou po samostatných nájezdech. Naopak suverénní byla v prvním kole Jihlava, která deklasovala 7:1 Hradec Králové, když mu dala dva góly během úvodních 36 sekund.

Gólman Mladé Boleslavi Michal Valent (ilustrační foto).

Prvoligová premiéra na střídačce Hradce tak nové trenérské dvojici Martin Hosták - David Pospíšil pořádně zhořkla. Už po 19 sekundách jihlavský veterán Hodek po parádní sólové akci otevřel skóre a také druhá akce Dukly skončila gólem. Brankář hostů Čech vydržel na svém místě do deváté minuty, kdy opustil led po dvou Malcových trefách za stavu 4:0 pro domácí.

Ani náhradník Luňák nedokázal gólovou smršť Jihlavy zastavit a sám inkasoval ještě třikrát. Hosté decentně zmírnili debakl na začátku třetí třetiny, kdy Novotnému pokazil čisté konto Tvrdík.

Benátky vydolovaly na ledě Ústeckých Lvů bod

Favorizované Ústí prohrávalo s Benátkami v závěru už 1:3, ale nakonec vybojovalo alespoň dva body. Hosté s devíti hráči z kádru extraligového Liberce šli do vedení třemi góly ve třetí třetině, Ústí se však povedlo v 55. a 56. minutě v rozmezí 43 sekund v přesilovkách vyrovnat. Díky střelám Poživila a Petra Hořavy potrestali vždy vyloučení Bulíře. V rozstřelu rozhodl o výhře Lvů v třetí sérii kapitán Roubík.

Také Mladá Boleslav s Litoměřicemi prohrávala, a to až do 34. minuty, kdy vyrovnal na 3:3 Chaloupka. Nakonec nedávný účastník extraligy vyhrál 6:3 hlavně díky Pabiškově hattricku.

Havlíčkův Brod naděloval Medvědům

Výhodu domácího ledu nevyužil pouze Beroun, který podlehl Havlíčkovu Brodu 3:7. Zápas rozhodla první třetina, kdy domácí inkasovali během necelých čtyř minut čtyři góly. Po druhé a třetí brance, které dali hosté v přesilovkách, si kouč Aleš Totter vzal oddechový čas, ale po dalších 14 sekundách hry kapituloval kanadský brankář DiRienzo znovu. Hattrickem se podepsal pod jasnou výhru Rebela Ondráček.

Derby mezi Olomoucí a Šumperkem rozhodl pro favorita jediným zásahem ve 22. minutě Pekr. Domácí Kašík udržel čisté konto.

Písek sice v přípravě ani jednou nevyhrál, ale první ligu začal úspěšně, když zdolal Most 4:2. Dvěma góly přispěl k výhře obránce Jakub Makovský.

1. kolo první hokejové ligy:
Třebíč - Kadaň 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 23. Kaut, 34. Malena - 7. Charousek. Rozhodčí: Čech - Klein, Lukš. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 1270.
Jihlava - Hradec Králové 7:1 (4:0, 3:0, 0:1)
Branky: 7. a 9. Malec, 1. Hodek, 1. Jeslínek, 30. Velecký, 37. Kolafa, 38. Čachotský - 41. Tvrdík. Rozhodčí: Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 1496.
Mladá Boleslav - Litoměřice 6:3 (1:1, 3:2, 2:0)
Branky: 14., 35. a 48. Pabiška, 22. Vrbata, 34. Chaloupka, 54. Nouza - 10. Rudovský, 21. Hašek, 27. Kříž. Rozhodčí: Pavlovič - Šmůr, Zavřel. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1. Diváci: 2230.
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 2:3 - 0:0)
Branky: 16. Handlovský, 55. Poživil, 56. P. Hořava, rozhodující sam. nájezd Roubík - 42. Jonák, 50. Jánošík, 51. Skořepa. Rozhodčí: Mertl - Flegl, Šperl. Vyloučení: 10:10. Využití: 2:2. Diváci: 1788.
Písek - Most 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Branky: 12. a 49. Makovský, 28. F. Kučera, 44. Ferebauer - 7. Tauš, 45. D. Vaněk. Rozhodčí: Úlehla - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 7:5, navíc Heřman (Písek) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 710.
Beroun - Havlíčkův Brod 3:7 (1:4, 1:2, 1:1)
Branky: 16. a 43. R. Meidl, 31. Stromko - 5., 29. a 46. Ondráček, 7. Ostrčil, 8. Rytnauer, 8. Štěpánek, 34. Novotný. Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Svobodová. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:3. Diváci: 350.
Olomouc - Šumperk 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 22. Pekr. Rozhodčí: Jeřábek - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 8:11, navíc Bartoň (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Bez využití: Diváci: 2038.