Šumperk - Ml. Boleslav 3:2Hokejisté Mladé Boleslavi překvapivě prohráli v Šumperku

Hokejisté Mladé Boleslavi utrpěli v první lize ve druhém kole překvapivou porážku na ledě Šumperku. Středočeši, kteří sestoupili z extraligy, podlehli 2:3. Draci, kteří na jaře museli bojovat o udržení ve druhé nejvyšší soutěži, vedli nad favoritem už 3:0. Zásluhou Davida Výborného a Milana Mikulíka Mladá Boleslav už jen snížila.

Neuspěla ani Jihlava, která po úvodní jasné výhře nad Hradcem Králové 7:1 nezvládla další domácí zápas a Třebíči podlehla 1:2. O vítězství hostů v derby rozhodl v 37. minutě v přesilovce Burian. Horácká Slavia jako jediný tým neztratila ani bod a vede tabulku.

Hradec Králové po předchozím debaklu zvítězil v Havlíčkově Brodě 5:4 po samostatných nájezdech, které rozhodl Švagrovský. V domácím týmu se blýskl hattrickem Štěpánek, jenž si v 56. minutě vynutil prodloužení. Rebelové nasadili na rozstřel do branky Dolejše místo Suchana, ale k úspěchu jim to nepomohlo. Nový kouč Hradce Martin Hosták se tak mohl radovat z první výhry týmu.

Ústí nad Labem sice inkasovalo v Kadani už po 45 sekundách a poté prohrávalo ještě 1:2, nakonec ale zvítězilo 5:3. Rozhodli o tom v 57. a 59. minutě Roubík a Ludvík, kteří překvapili gólmana Hanuljka a zlomili nerozhodný stav 3:3. Finalista minulého ročníku Ústí je s pěti body druhý za Třebíčí.

Kadaň dosud nebodovala stejně jako Most, který podlehl 2:7 Berounu. K jasné výhře Medvědů pomohl hattrickem Doležal.

V minulém kole se stal olomoucký brankář Libor Kašík ústřední postavou derby se Šumperkem, v němž přispěl čistým kontem k výhře 1:0, dnes proti Benátkám nad Jizerou inkasoval třikrát již v úvodní třetině. Přesto šli do druhé části hosté pouze s jednobrankovým mankem, které ale brzy navýšil domácí Plodek. V 34. minutě snížil opět na rozdíl jediného gólu zkušený Kucharczyk. Avšak branka Bulíře a druhá trefa Bortňáka v závěrečné třetině poslaly Benátky za výhrou. Divišův gól jedenáct sekund před sirénou znamenal pouze kosmetickou úpravu skóre.

Litoměřice doma zdolaly 4:1 Písek, který vede jejich bývalý kouč Jindřich Setikovský.

Litoměřice - Písek 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 45. a 52. Kafan, 10. Hašek, 17. Rudovský - 29. Petruška. Rozhodčí: Jílek - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 1020.
Benátky nad Jizerou - Olomouc 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)
Branky: 11. a 53. Bortňák, 13. Bárta, 14. Klimt, 26. Plodek, 43. Bulíř - 8. Pekr, 11. Herman, 34. Kucharczyk, 60. Diviš. Rozhodčí: Zubzanda - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 295.
Jihlava - Třebíč 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 35. Zeman - 11. Kaut, 37. Burian. Rozhodčí: Kubičík - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 3:9, navíc Marosz (Třebíč) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 2148.
Šumperk - Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 11. Plášek, 23. Kindl, 37. Suchý - 37. Výborný, 49. Mikulík. Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:5, navíc Demel (Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1261.
Kadaň - Ústí nad Labem 3:5 (2:1, 0:1, 1:3)
Branky: 1. Charousek, 14. Račuk, 48. Stoklasa - 5. Rod z trest. střílení, 39. Kovář, 47. Laš, 57. Roubík, 59. Ludvík. Rozhodčí: Würtherle - Gerát, Ondráček. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 350.
Most - Beroun 2:7 (0:1, 0:2, 2:4)
Branky: 59. Charousek, 59. Divíšek - 22., 51. a 57. Doležal, 14. Šulc, 21. Karpov, 48. Vostřák, 56. Padělek. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:9, navíc Parýzek 5 min. a do konce utkání - Palaščák 10 min. Využití: 1:4. Diváci: 300.
Havlíčkův Brod - Hradec Králové 4:5 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 26., 54. a 56. Štěpánek, 32. Třetina - 3. Mikeska, 23. Kubica, 36. Říha, 52. Vágner, rozhodující nájezd Švagrovský. Rozhodčí: Hejduk - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 5:10, navíc Kostourek (Havlíčkův Brod) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 929.