Hokejisté Třebíče zůstali stoprocentní i po třetím kole

Hokejisté Třebíče zůstali v první lize stoprocentní i po třetím kole. Horácká Slavia, jež měla v minulé sezoně po pěti úvodních zápasech na kontě jeden bod, dnes porazila 3:2 Hradec Králové a s plným počtem devíti bodů vede tabulku.

Třebíč měla po polovině duelu tříbrankový náskok díky dvěma gólům Marosze a jednomu Čuříka. V třetí části však kralovali na ledě hosté, kteří během tří minut snížili na rozdíl jedné branky a sahali po vyrovnání. Domácí v čele s brankářem Čiliakem ale všechny tři body uhájili.

Bod za Třebíčí je na druhém místě Ústí nad Labem, jež mělo v souboji tradičních rivalů proti Jihlavě bleskový nástup a ve 2. minutě vedlo po brance Davida Tůmy. Ve 12. minutě však využil Polcar zaváhání ústecké obrany a vyrovnal. Ve druhém dějství vrátil Lvům vedení Roubík, který se prosadil proti jihlavské obraně individuální akcí. V úvodu závěrečné třetiny pojistil ústecké vítězství Ludvík po spolupráci s Roubíkem.

Písek porazil Šumperk vysoko 7:4 především díky povedené první třetině, ve které si získal tříbrankový náskok. O čtyři góly Jihočechů, kteří vyhráli i druhý domácí zápas v sezoně, se postaral Melka, jenž nastřílel hattrick a ještě přihrál na další trefu Daleckému.

Třemi brankami se blýskl také Kostourek z Havlíčkova Brodu, jenž rozhodl o vítězství favorita 4:2 na Mostem. Severočeši tak zůstali poslední bez bodu.

Stejně špatnou bilanci má i jejich regionální rival Kadaň, která se prvních bodů nedočkala ani na ledě Olomouce. Na Hané se po bezbrankové první třetině vše podstatné odehrálo ve druhém dějství. Skóre otevřel stejně jako v prvním domácím duelu se Šumperkem Pekr. Hosté srovnali vzápětí ve hře čtyř proti čtyřem zásluhou Trefného. Mora odpověděla gólem Řípy po kombinaci Pekra s Hermanem a na 3:1 zvýšil dorážkou Hampl. Kadaň dokázala ještě v závěru třetiny v přesilovce snížit, když se trefil Charousek, další branky už ale nepadly.

Na načekanou porážku z minulého kola v Šumperku zareagovala favorizovaná Mladá Boleslav vítězstvím 4:0 nad Benátkami. Hned ve svém prvním startu od začátku zápasu se o ně postaral čistým kontem brankář Will, dva góly vstřelil pětinásobný mistr světa Výborný.

Beroun nedokázal v utkání proti Litoměřicím udržet tříbrankový náskok, který si vypracoval v první třetině. Litoměřice během zbývajících dvou částí nejen vyrovnaly, ale i otočily zápas ve svůj prospěch. Vítězným gólem se o to v 52. minutě postaral Rubeš, jehož prudkou střelu neudržel kanadský brankář DiRienzo v lapačce.

3. kolo první hokejové ligy:
Havlíčkův Brod - Most 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Branky: 8., 15. a 60. Kostourek, 54. Novotný - 11. Gengel, 46. Tauš. Rozhodčí: Čech - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 12:10, navíc Polák 10 min. a Divíšek (oba Most) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 762.
Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 15. a 30. Výborný, 2. Rys, 44. Nouza. Rozhodčí: Schmejkal - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7, navíc Kasík - Vlach oba 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 2110.
Olomouc - Kadaň 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Branky: 22. Pekr, 34. Řípa, 37. Hampl - 25. Trefný, 39. Charousek. Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Moravec. Vyloučení: 6:5, navíc Mazanec (Kadaň) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 974.
Písek - Šumperk 7:4 (4:1, 1:1, 2:2)
Branky: 4., 7. a 35. Melka, 12. Dalecký, 13. Šperger, 42. Kučera, 56. Marek - 5. a 32. Holík, 47. Blinka, 57. Staněk. Rozhodčí: Mertl - Šperl, Jílek. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 476.
Beroun - Litoměřice 3:4 (3:0, 0:2, 0:2)
Branky: 7. Karpov, 9. Doležal, 20. Klhůfek - 26. a 53. Rubeš, 35. a 52. Mrňa. Rozhodčí: Würtherle - Marek, Rybáček. Vyloučení: 9:8, navíc Doležal (Beroun) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 300.
Třebíč - Hradec Králové 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky: 20. a 31. Marosz, 7. Čuřík - 45. Kubica, 48. Mikeska. Rozhodčí: Volf - Musil, Toman. Vyloučení: 3:8, navíc Randl (Třebíč) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1280.
Ústí nad Labem - Jihlava 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 2. D. Tůma, 33. Roubík, 44. Ludvík - 14. Polcar. Rozhodčí: Zubzanda - Flégl, Zika. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1735.