Rubriky:

WSM liga

Roubík střelecky znovu táhne Ústecké Lvy

26. září 2012 10:49 - Ústí nad Labem

Kapitán ústeckých hokejistů Jaroslav Roubík je stejným tahounem mužstva jako v minulé sezóně. Svou vůdčí roli potvrzuje i osobními statistikami, když k pěti gólům přidal i stejný počet asistencí. A měl takříkajíc prsty ve více než polovině z osmnácti branek, které Lvi dosud v první lize vstřelili.

„Jsme v popředí tabulky, ale nezáleží nám na tom, jestli jsme první nebo třetí. Prostě sbíráme body a víme, že to hlavní přijde v play-off.  V létě odešla z Ústí spousta hráčů. Ti nejlepší i do extraligy. Nebudu ale spekulovat, kdo nám z nich chybí nejvíce. Bereme to tak, že se snažíme hrát jiný hokej," tvrdí Roubík.

Nemrzí ho, že rovněž nezamířil do extraligy? „Tak nad tím neuvažuji. Zůstal jsem prostě v Ústí a chci týmu pomoci," prohlásil zkušený střelec.

Ústečtí Lvi disponují i nadále solidním kádrem. „Máme dobré lajny, které dovedou v případě potřeby vzít zodpovědnost na sebe, takže nejsme týmem jednotlivců. Do mužstva zapadli i noví kluci, kteří předtím nebyli tolik herně vytěžovaní," přemítal Roubík.

Ve středu hostí ústecký celek na domácím ledě HC Olomouc. A v sobotu čeká na severočeský soubor duel v Mladé Boleslavi. Potkají se asi dva největší favorité soutěže, přičemž Středočeši na jaře spadli z extraligy a netají se touhou po návratu. „Vím, že tyto dva celky se střetávaly už v baráži o extraligu, ale nejde o nějaké vzpomínky. Kádry na obou stranách se proměnily. Bude dobré si vyzkoušet hru proti kvalitnímu soupeři. Zápas nám napoví, jak na tom reálně jsme," dodal ústecký útočník.

eš, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..