Mladá Boleslav - Písek 6:1Hokejisté Mladé Boleslavi smetli v první lize Písek, Ústečtí Lvi zdolali Havlíčkův Brod

Mladá Boleslav

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili ve středečním utkání 10. kola první ligy před vlastním publikem Písek 6:1 a upevnili si první příčku v tabulce. Ve šlágru kola pak zdolali Ústečtí Lvi na vlastním ledě Havlíčkův Brod 5:3.

Mladoboleslavský útočník David Výborný (ilustrační foto).

Bruslařský klub, který zaznamenal osmé vítězství v řadě, si rozhodující náskok vypracoval již v první polovině zápasu. Gól a tři asistence si připsal útočník David Výborný.

Tahákem středečního programu byl duel mezi druhými Ústeckými Lvy a třetím Havlíčkovým Brodem. Domácí Slovan nakonec udolal protivníka 5:3. Hostům nepomohl k bodům ani hattrick Lukáše Endála. Lvy přivedl ve 3. minutě po rychlém brejku do vedení Tůma, ale nekrytý Endál brzy srovnal a v polovině druhé třetiny přivedl svůj tým do vedení. Poté Severočeši dvakrát využili vyloučení hostujícího Štěpánka, když jinak výborného brankáře Dolejše překonali v početní převaze Ludvík a Čermák. V polovině třetího dějství Endál srovnal na 3:3, ale za necelé dvě minuty vrátil Ústí vedení dorážkou Tůma a při power play hostů se trefil do prázdné klece čtrnáct sekund před koncem zápasu Daniel Boháč.

Třebíč si poradila s Mostem

Na Havlíčkův Brod se bodově dotáhla Třebíč. Horácká Slavia sice proti Mostu přišla o sérii tří zápasů bez inkasované branky, když neprůstřelnost gólmana Čiliaka ukončil po 294 minutách Tauš, ale hosty ze severu Čech porazila 4:2.

Jihlava deklasovala 7:0 Litoměřice, jež v normální hrací době prohrály po osmi zápasech. Severočeši na Vysočině vůbec poprvé nevstřelili ani gól a zaznamenali zatím nejhorší výsledek v sezóně. Dvacetiletý jihlavský gólman Rittich si připsal první čisté konto nejen v ročníku, ale vůbec při startu za A-tým.

Olomouc nadělovala Berounu

Sedmibrankovým rozdílem vyhrála také Olomouc, jež doma rozdrtila 8:1 Beroun. Už ve 3. minutě otevřel skóre Kucharczyk, do konce první části přidali Hanáci další dvě branky díky Švaňhalovi a Hežovi. Domácím také vyšel skvěle vstup na druhé třetiny, když se během úvodní minuty trefili Pekr a Diviš. Poté skóroval Bartoň a došlo na druhé střídaní gólmanů. Kůdelu nahradil Benda, který na lavičce odpočíval od stavu 3:0. V brankáři očividně problém nebyl, do konce druhé třetiny navýšili Selingr s Kucharczykem na 8:0. Ve třetí třetině už Olomouc i přes velký počet vyložených šancí neskórovala, na druhé straně zajistil alespoň čestný úspěch pro hosty Hošťálek.

Benátky nad Jizerou se střelecky neprosadily

Hradec Králové dokázal od otevření velké haly vlastního stadiónu vyhrát i druhý zápas. Benátkám nebyl po devíti minutách hry uznán gól kvůli kopnutí bruslí, na což Královští lvi odpověděli regulérní brankou. Nejtěsnější náskok drželi až do třetí části, kdy své vítězství pojistili. Výsledek 3:0 pro ně znamená první čisté konto sezóny.

10. kolo první hokejové ligy:
Mladá Boleslav - Písek 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Branky: 14. Demel, 18. Kafka, 22. Pabiška, 34. Výborný, 37. Vrbata, 60. Loskot - 33. M. Heřman. Rozhodčí: Pavlovič - Gerát, Kolíšek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1690.
Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 3. a 51. Tůma, 33. Ludvík, 36. Čermák, 60. Daniel Boháč - 4., 31. a 49. Endál. Rozhodčí: Mertl, Pešina - Flegl, Zíka. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. Diváci: 2039.
Kadaň - Šumperk 7:1 (1:0, 3:0, 3:1)
Branky: 12. a 56. Gajovský, 26. Rutta, 37. Pavlas, 38. Hrabák, 45. Ton, 54. Hanták - 50. Vrdlovec. Rozhodčí: Jílek - Bosák, Šmika. Vyloučení: 7:8. Využití: 3:1. Diváci: 190.
Olomouc - Beroun 8:1 (3:0, 5:0, 0:1)
Branky: 3. a 38. Kucharczyk, 13. Švaňhal, 18. Heža, 21. Pekr, 21. Diviš, 29. Bartoň, 37. Selingr - 55. Hošťálek. Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 886.
Jihlava - Litoměřice 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)
Branky: 8. Jeslínek, 15. Kolafa, 15. Zeman, 27. Krupka, 37. Malec, 45. Hodek, 53. Čachotský. Rozhodčí: Humpolíček - Černý, Reich. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 1177.
Třebíč - Most 4:2 (2:0, 1:1, 1:2)
Branky: 10. Přibyl, 13. Čech, 29. Dolníček, 52. Ostřížek - 47. Tauš, 59. Slavíček. Rozhodčí: Přikryl - Lukš, Wesley. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 1450.
Hradec Králové - Benátky nad Jizerou 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 15. Budínský, 52. Macháň, 56. Šagát. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5, navíc Štich (Benátky) 10 min. Bez využití. Diváci: 783.