Mladá Boleslav - Havlíčkův Brod 6:1Hokejisté Mladé Boleslavi deklasovali Havlíčkův Brod a opět vedou

Hokejisté Mladé Boleslavi se vrátili do čela tabulky první ligy. Po jednoznačném vítězství 6:1 nad Havlíčkovým Brodem vedou Středočeši o bod před Ústím nad Labem.

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z branky.

Do poloviny zápasu přitom vypadal souboj v Mladé Boleslavi poměrně vyrovnaně. Na Loskotův gól odpověděl v úvodu druhé třetiny hostující Protivný, pak ale Havlíčkobrodští dostali studenou sprchu. Během 78 sekund si Bruslařský klub vybudoval rozhodující náskok díky Pabiškovi, Rysovi a Hrdelovi.

O třetí místo i o sérii pěti výher přišla Třebíč, která na svém ledě podlehla Šumperku 0:3. V úvodu měli více šancí domácí hráči, ale góly pak dával soupeř. V 27. minutě se při vlastním oslabení od modré trefil Holík, krátce nato zvýšil šumperské vedení Staněk. Ve třetí části si hosté ze severu Moravy náskok zkušeně hlídali, navíc šest minut před koncem zpečetil jejich výhru Vrdlovec.

Třetí je Olomouc, která proti Mostu splnila roli favorita a vyhrála 2:0. Hanáci se ujali vedení v páté minutě po Hamplově gólu, náskok jim pak v třetí třetině pojistil útočník Kucsera.

Kadaň ukončila neprůstřelnost Hradce

Jihlava podruhé za sebou na domácím ledě zvítězila a gólman Rittich při výhře 4:0 nad Benátkami opět udržel čisté konto. Na druhé straně naopak po třech inkasovaných brankách v první třetině zamířil Stejskal na střídačku a utkání dochytal náhradník Vošvrda.

Utkání soupeřů ze spodku tabulky skončilo v Písku lépe pro hosty z Berouna. Ti přitom nepředvedli nijak oslnivý výkon, v důležitých momentech je ale dokázal podržet brankář Furch, který si nakonec při výhře 2:0 také připsal čisté konto. Po čtyřech porážkách se tak Středočeši radovali z vítězství.

Pouze jednu branku ze hry viděli fanoušci v Hradci Králové, kde Kadaň zvítězila 2:1 po nájezdech. Východočeši přišli o svou neprůstřelnost na domácím ledě po dlouhých 156 minutách, když na konci druhé třetiny poslal Kadaň do vedení z trestného střílení Seman. Dvojnásobnou přesilovku v třetí části proměnili Hradečtí ve vyrovnání, v samostatných nájezdech ale zajistil Kadani druhý bod opět Seman.

12. kolo první hokejové ligy:
Hradec Králové - Kadaň 1:2 po sam. náj. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 47. Chmelíř - 39. z tr. střílení a rozh. nájezd Seman. Rozhodčí: Šír, Úlehla - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 825.
Písek - Beroun 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Bárta, 59. Kaláb. Rozhodčí: Hejduk - Flegl, Zíka. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 350.
Olomouc - Most 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 5. Hampl, 50. Kucsera. Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Poruba. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 832.
Jihlava - Benátky nad Jizerou 4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Branky: 10. a 20. Hodek, 2. Velecký, 42. Zeman. Rozhodčí: Čech - Klein, Lukš. Vyloučení: 6:11, navíc Krupka, Malec - Štich, Jech všichni 5 min. a do konce utkání, Vošvrda (Benátky) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1045.
Třebíč - Šumperk 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 27. Holík, 33. Staněk, 54. Vrdlovec. Rozhodčí: Volf - Černý, Reich. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1290.
Mladá Boleslav - Havlíčkův Brod 6:1 (1:0, 3:1, 2:0)
Branky: 36. a 44. Hrdel, 6. Loskot, 34. Pabiška, 36. Rys, 59. Lenc - 23. Protivný. Rozhodčí: Fraňo, Horák - Komárek, Krátký. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 2580.