Hokejisté Ústí prohráli v Šumperku, Boleslav vede o čtyři body

Hokejisté Ústí nad Labem v první lize po pěti vítězstvích nečekaně prohráli 3:4 v Šumperku. Zaváhání druhého Slovanu využila v 13. kole Mladá Boleslav a díky jasné výhře 7:3 v Mostě zvýšila vedení v tabulce na čtyři body.

Hokejisté Mladé Boleslavi vedou první ligu.

Domácí série šumperských Draků pokračuje, a i když to tak na severu Moravy dlouho nevypadalo, po Mladé Boleslavi prohrál na Tyršově stadionu i druhý tým tabulky Ústečtí Lvi. Draci přitom prohrávali 1:3, jenže v poslední třetině i za obrovské podpory zaplněného hlediště dokázali třemi góly otočit zápas. Velkou zásluhu měl na vítězství výtečný brankář Štůrala a střelec dvou branek Plášek.

Mladá Boleslav byla na ledě Mostu jednoznačným favoritem a tuto pozici začala naplňovat už od 65. sekundy, kdy otevřel skóre Rys. Ten se v utkání prosadil ještě jednou a Bruslařský klub, který letos sestoupil z extraligy, si na severu Čech došel pro tři body za bezproblémové vítězství.

Havlíčkův Brod neprotrhl sérii proher, která se tak natáhla na pět zápasů bez zisku bodu. Proti Rebelům dnes stál poslední celek tabulky Písek, ale Havlíčkobrodští nedokázali najít recept na skvělého brankáře Cikánka, který byl hlavní hvězdou večera. Na druhé straně se mezi tyčemi po jednozápasové pauze opět objevil Dolejš, který v závěru duelu musel čelit trestnému střílení, ale Heřmana vychytal. O výsledku tak rozhodla jediná trefa, kterou měl na svědomí v 7. minutě písecký Klement.

Benátky se v úvodu utkání proti Třebíči ujaly vedení díky brance Jánošíka. V první třetině ale diktovali tempo hry hosté, kteří měli trojnásobný počet střeleckých pokusů. Od druhé třetiny se však obraz hry naprosto změnil. Ve 25. minutě navíc zvýšil Skalický a jak se později ukázalo, byla to poslední branka. Domácí tak utnuli sérii čtyř prohraných zápasů, hosté naopak již 120 minut neskórovali.

Olomoucká Mora přijela do Litoměřic potvrdit formu a protáhnout sérii vítězných zápasů na pět. Domácí Stadion chtěl naopak po třech zápasech znovu zvítězit. Do vedení šli sice hosté, ovšem tři rychlé branky Litoměřických daly domácím klid a ti vývoj utkání po celý jeho zbytek kontrolovali. Nakonec se tak mohli radovat z výhry 5:3.

Berounští Medvědi nedokázali navázat na vítězství z Písku a doma opět prohráli. Tentokrát byl přemožitelem Středočechů Hradec Králové, v jehož dresu zaznamenal hattrick Kubica a výrazně přispěl k vítězství 5:1.

13. kolo první hokejové ligy:
Most - Mladá Boleslav 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)
Branky: 16. a 53. Gengel, 26. Tauš - 2. a 24. Rys, 15. Koudelka, 19. Nouza, 38. Němeček, 45. Vrbata, 50. Kafka. Rozhodčí: Pavlovič - Bosák, Šmika. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 274.
Havlíčkův Brod - Písek 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branky: 7. Klement. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:7, navíc Semrád (Písek) 10 min. Bez využití. Diváci: 752.
Šumperk - Ústí nad Labem 4:3 (0:0, 1:2, 3:1)
Branky: 34. a 48. Plášek, 48. Rufer, 53. Hlinka - 26. Kloz, 26. Sklenička, 45. Přeučil. Rozhodčí: Kubičík - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 5:9, navíc Novotný (Šumperk) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1088.
Beroun - Hradec Králové 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)
Branky: 22. Klhůfek - 19., 38. a 50. Kubica, 21. Luštinec, 31. Haluza. Rozhodčí: Schmejkal - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. Diváci: 230.
Litoměřice - Olomouc 5:3 (3:2, 2:1, 0:0)
Branky: 9. a 12. Hašek, 10. S. Treille, 22. Forman, 24. Simon - 8. Ondrušek, 17. Lhotský, 28. Číp. Rozhodčí: Würtherle - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 960.
Kadaň - Jihlava 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 3. Hanták, 19. Hafenrichter. Rozhodčí: Horák - Gerát, Hynek. Vyloučení: 8:5. Bez využití. Diváci: 390.
Benátky nad Jizerou - Třebíč 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 4. Jánošík, 25. Skalický. Rozhodčí: S. Mertl - Flegl, Zíka. Vyloučení: 6:5, navíc Vondráček (Třebíč) 10 min. Bez využití. Diváci: 203.