Litoměřice - Ml. Boleslav 1:2Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli podvanácté v řadě

Hokejisté Mladé Boleslavi prodloužili ve 14. kole první ligy svou vítěznou sérii na dvanáct utkání díky výhře 2:1 v Litoměřicích. Stále tak vedou tabulku o čtyři body před Ústím nad Labem.

Gólman Mladé Boleslavi (ilustrační foto)

Souboj pátého s vedoucím týmem tabulky v litoměřické Kalich Areně nabídl od úvodního vhazování atraktivní představení. Domácí šli po Rudovského brance do vedení, ovšem před první přestávkou vyrovnal Pabiška. Ve třetí části rozhodl Jindra střelou do horního růžku.

Ústí nad Labem, jež v minulém kole nechalo všechny body v Šumperku, se v Benátkách dostalo do vedení v první třetině zásluhou Přeučila. Náskok zvýraznil ve 26. minutě Rod, jenž před časem v Benátkách působil. Z dvoubrankového vedení se ale hosté příliš dlouho neradovali. Domácí snížili zásluhou svátečního střelce Jecha. Druhá třetina ale patřila Ústeckým. Po Boháčově brance ve 35. minutě opět vedli o dvě branky. V závěrečné části hry se domácí tlačili dopředu, avšak stihli pouze snížit na 2:3 po gólu Kopice 76 sekund před koncem třetí třetiny.

Šumperk poprvé v sezóně doma nebodoval

Derby Olomouckého kraje hostil Šumperk a poprvé v sezóně před bouřlivou kulisou doma nebodoval. Hosté z Olomouce se velmi lacino dostali do vedení 3:0. Domácí se vrátili do hry šťastným gólem, když si brankář Kašík pokryl nahození do lapačky, ale následně si puk holí poslal do branky. Šumperk i přes veškerou snahu vyrovnat nedokázal, naopak podruhé v utkání se trefil olomoucký Diviš. Draci již pouze snížili díky gólu Hulvy na konečných 2:4.

Havlíčkobrodští hokejisté vstupovali do utkání proti Berounu s cílem prolomit sérii pěti porážek a tříbodovým ziskem zastavit pád tabulkou. Utkání ještě okořenil fakt, že hned několik hráčů obou týmů dříve oblékalo dres svého současného soupeře. Mezi nimi i obránce Knesl, který hrál za Brod ještě v letošní přípravě. Domácí měli lepší nástup do zápasu, když se v závěru úvodní dvacetiminutovky ujali vedení zásluhou Moravy. Soupeř vyrovnal v závěrečném dějství díky Jebavému, ale domácí odpověděli dalšími dvěma brankami.

Jihlavě se na kluzištích soupeřů nedaří a na jedinou venkovní výhru nenavázala ani tentokrát v Hradci Králové. Branky padaly až od druhé třetiny a nakonec nebyla k vidění žádná při plném počtu hráčů na ledě. Dukla nejprve udeřila v oslabení, Hradec ale s dalšími přesilovkami naložil lépe a díky dvěma zásahům Haluzy skóre otočil. Stejný úspěch hostů sice znamenal vyrovnání, jenže v 52. minutě zajistil gól Švagrovského ve hře čtyř proti čtyřem přece jen tři body domácím Královským lvům.

14. kolo první hokejové ligy:
Most - Písek 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Branky: 5. a 40. Tauš, 32. a 37. T. Rohan, 18. Kuběna. Rozhodčí: Horák - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 231.
Šumperk - Olomouc 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: 32. Vrdlovec, 57. Hulva - 25. a 50. Diviš, 4. Švaňhal, 17. Kucharczyk. Rozhodčí: Doležal - Barteček, Moravec. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 1943.
Havlíčkův Brod - Beroun 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: 18. Morava, 50. Protivný, 56. Ondráček - 42. Jebavý. Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 8:7, navíc Štěpánek a Přindiš 5 min. a do konce utkání, Karpov (všichni Beroun) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 912.
Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Branky: 27. Jech, 59. Kopic - 12. Přeučil, 26. Rod, 35. Boháč. Rozhodčí: Hejduk - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 312.
Litoměřice - Mladá Boleslav 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 13. Rudovský - 17. Pabiška, 52. Jindra. Rozhodčí: Schmejkal - Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:7, navíc Kafan (Litoměřice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1550.
Hradec Králové - Jihlava 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
Branky: 31. a 42. Haluza, 52. Švagrovský - 23. Nahodil, 48. Kolafa. Rozhodčí: Humpolíček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 976.
Kadaň - Třebíč 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 19. Ton, 61. Seman - 9. Šlahař. Rozhodčí: Pavlovič - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. Diváci: 250.