Benátky - Ml. Boleslav 5:6Boleslav ustála nápor v Benátkách a pojistila si první místo, Ústí padlo v Jihlavě

Hokejisté Mladé Boleslavi přestříleli v první lize Benátky nad Jizerou 6:5 a navýšili svůj náskok v čele tabulky na sedm bodů. Druhé Ústí nad Labem totiž prohrálo 1:3 v Jihlavě a jen jeden bod za porážku v nájezdech 2:3 s Kadaní si připsala Olomouc.

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z branky.

Pojizerské derby s Mladou Boleslaví se v Benátkách konalo poprvé po jedenácti letech. Favorizovaní hosté vstoupili do duelu brankou Kafky už ve druhé minutě a v první třetině si vytvořili náskok 4:1.

Třetí třetina patřila jasně domácím, kteří se nenechali odradit ani nepříznivým skóre 2:6. Nejprve ve dvojnásobné početní výhodě skóroval podruhé v zápase Skořepa, v klasické přesilovce se trefil Jánošík a drama zajistil Maďar snížením na 5:6 pět minut před koncem. I přes velký tlak v závěru se ale domácím srovnat nepodařilo.

O osudu duelu Jihlavy s Ústím rozhodla první třetina. V sedmé minutě přihrál před branku Filip Jeslínkovi, a ten poslal Duklu do vedení. O pět minut později zvýšil náskok Polcar střelou od modré čáry. Hosté sice převzali iniciativu, ale jedinou branku dali až pět minut před koncem, kdy už po trefě Čachotského prohrávali o tři góly. Nic nezměnilo ani skoro minutu trvající power play, takže jihlavští potřetí v řadě doma vyhráli.

V Litoměřicích padlo 15 gólů

Olomoučtí nenavázali na devítibrankové vítězství nad Benátkami a na ledě Kadaně prohráli v nájezdech. Na vedoucí branku Semana sice odpověděl rychle Vodný a favorizovaní hosté šli na začátku třetí třetiny dokonce do vedení díky Bartoňovi, v 50. minutě ale nechali srovnat Schmidta. Nakonec 270 diváků v Kadani potěšil rozhodujícím nájezdem Seman.

Přestřelku s vítězným koncem si mohli vychutnat fanoušci v Litoměřicích, kde domácí přehráli Beroun 9:6. Litoměřičtí si rozhodující trhák schovali do poslední třetiny, před kterou vedli 6:5. Po jedné brance přidali Žálčík, Sacha Treille a z trestného střílení Novák.

Naopak jen dvě branky viděli diváci na stadionu v Hradci Králové. Královští lvi se dostali do vedení ve 26. minutě díky Moskalovi a po šesti minutách třetí části přidal druhý úder Budínský. K hradeckému vítězství 2:0 přispěla i dvojice útočníků z extraligových Pardubic Šagát, Cetkovský. Třebíč na východu Čech neskórovala a připsala si již pátou porážku v řadě.

16. kolo první hokejové ligy:
Most - Havlíčkův Brod 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 17. Hranáč, 55. Kotrla - 12. Ondráček. Rozhodčí: Horák - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 206.
Šumperk - Písek 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Staněk, 27. Podešva, 38. Haas, rozh. nájezd Vrdlovec - 3. Vlček, 32. Sedláček, 41. R. Heřman. Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:9, navíc Strnad (Písek) 5 minut a trest ve hře. Využití: 2:0. Diváci: 1264.
Benátky nad Jizerou - Mladá Boleslav 5:6 (1:4, 1:2, 3:0)
Branky: 33. a 50. Skořepa, 6. Štich, 51. Jánošík, 55. Maďar - 31. a 36. L. Pabiška, 2. Kafka, 12. Lenc, 15. Němeček, 20. Rys. Rozhodčí: S. Mertl, Šindler - Flegl, Zíka. Vyloučení: 8:7. Využití: 4:3. Diváci: 1084.
Jihlava - Ústí nad Labem 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 7. Jeslínek, 13. Polcar, 49. Čachotský - 55. Sklenička. Rozhodčí: Humpolíček - Černý, Klein. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 1472.
Kadaň - Olomouc 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 26. a rozhodující nájezd Seman, 50. Schmidt - 30. Vodný, 43. Bartoň. Rozhodčí: Pražák - Bosák, Šmika. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 270.
Hradec Králové - Třebíč 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 26. Moskal, 46. Budínský. Rozhodčí: Pavlovič - Guth, Čížek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 953.
Litoměřice - Beroun 9:6 (4:3, 2:2, 3:1)
Branky: 2. a 17. Rubeš, 6. a 34. Rudovský, 16. a 25. Lapšanský, 51. Žálčík, 54. S. Treille, 58. Novák - 10. a 60. Havel, 13. Plichta, 20. Jebavý, 26. Vostřák, 30. Čurda. Rozhodčí: Würtherle - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:8, navíc Přindiš (Beroun) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 1350.