Ml. Boleslav - Kadaň 2:1Mladá Boleslav otočila proti Kadani a popatnácté vyhrála, tři body získalo také Ústí

Hokejisté Mladé Boleslavi otočili v 17. kole první hokejové ligy nepříznivě se vyvíjející zápas proti Kadani. Po výhře 2:1, jež byla jejich patnáctá za sebou, si tak udrželi nejen stoprocentní úspěšnost na domácím ledě, ale i sedmibodové vedení v tabulce před Ústím nad Labem.

Jaroslav Balaštík (vpravo) a David Výborný - archivní foto.

Hosté z Kadaně šli překvapivě do vedení ve 24. minutě po přesilovkové trefě Račuka, ale lídr ještě do konce druhé třetiny otočil skóre na 2:1 díky gólům Pabišky a Kafky. Boleslavští mohli přidat třetí branku v 48. minutě, jenže dvojnásobnou přesilovku trvající minutu a 47 sekund nevyužili. Kadaň v závěrečných dvou minutách zkoušela hru bez brankáře, ale stav už se nezměnil.

Třebíč se bránila tlaku Ústí nad Labem v jeho děčínském exilu do 17. minuty, kdy inkasovala z hokejky Robina Kováře. Ve druhé třetině se několikrát vyznamenal ústecký brankář Koutský a jeho spoluhráč David Tůma v oslabení zvýšil po brejku náskok. Když Brož přidal v úvodu třetí třetiny v přesilovce gól na 3:0, málokdo z diváků pochyboval o jasné výhře Ústí. Ale hokejisté Horácké Slavie zabojovali a trefami Vondráčka a Dolníčka snížil na jednobrankový rozdíl. Snažili se v závěrečné pětiminutovce vyrovnat, ale při hře bez brankáře inkasovali z hokejky Romana Pšurného počtvrté do odkryté branky.

Třetí Olomouc se ujala v duelu s šestou Jihlavou vedení ve 13. minutě, kdy se ke šťastné dorážce dostal Hampl. Ve druhé třetině Kohouti zvýšili v přesilovce díky Pekrovi na 2:0, ale Jihlava dokázala za minutu snížit po trefě Hubáčka. Hosté byli ve druhé třetině lepším týmem, ale šance nevyužili. Olomouc pak ve třetí třetině opět v přesilovce zvýšila zásluhou Řípy na 3:1, a když se o minutu později prosadil Kucsera a vstřelil gól na 4:1, bylo rozhodnuto.

Havlíčkobrodští Rebelové po neúspěchu s Mostem nedokázali odčinit prohru v domácím prostředí se sousedem v tabulce z Litoměřic. Hosté se poprvé trefili v závěru první třetiny a vedení postupně navyšovali. Domácí měli také několik slibných šancí, ale výborně chytal zkušený Přikryl. Havlíčkův Brod nedokázal využít ani dvě minuty dlouhou přesilovku pět na tři a prohrál 0:4.

Hokejisté Berouna poprvé v sezoně naplno bodovali na domácím ledě a po vítězství 5:3 nad Šumperkem se posunuli na předposlední místo tabulky před Písek. Hlavním hrdinou utkání byl Jiří Bárta, který vstřelil dvě branky, Aleš Padělek si připsal gól a dvě asistence.

Zápas Písku proti Benátkám se v průběhu druhé části stal jednoznačnou záležitostí hostů. Píseckým nedopomohl k bodům ani premiérový start olympijského vítěze z Nagana Libora Procházky. Dvěma góly se v úvodu druhé části blýskl benátecký Josef Skořepa a přispěl k vítězství Středočechů 7:1.

17. kolo první hokejové ligy:
Most - Hradec Králové 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 17. Bojer - 1. Karlíček, 18. Brož, 51. Moskal, 59. Budínský. Rozhodčí: Schmejkal - Svobodová, Čížek. Vyloučení: 10:11, navíc Volke (Most) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 212.
Havlíčkův Brod - Litoměřice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 20. Novák, 23. Husák, 38. Lapšanský, 49. Žalčik. Rozhodčí: Doležal, Pešina - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:2. Diváci: 921.
Beroun - Šumperk 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)
Branky: 11. a 55. Bárta, 18. Ruprecht, 23. Padělek, 33. Malý - 37. Finsterle, 48. Hulva, 52. Plášek. Rozhodčí: Šindler, Wütherle - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:5. Využití: 3:2. Diváci: 250.
Písek - Benátky nad Jizerou 1:7 (0:1, 0:3, 1:3)
Branky: 58. Kameš - 22. a 25. Skořepa, 18. Špaček, 35. Skalický z tr. střílení, 44. Kopic, 55. Vlach, 58. Maďar. Rozhodčí: Hejduk - Vavruška, T. Černý. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 350.
Olomouc - Jihlava 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 13. Hampl, 22. Pekr, 47. Řípa, 48. Kucsera - 23. Hubáček. Rozhodčí: Minář, Přikryl - Kašík, Wesley. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 1202.
Ústí nad Labem - Třebíč 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 17. Kovář, 36. D. Tůma, 41. Brož, 60. R. Pšurný - 45. Vondráček, 55. Dolníček. Rozhodčí: Fraňo, Zubzanda - Šperl, Jílek. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení 0:1. Diváci: 1651.
Mladá Boleslav - Kadaň 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 25. Pabiška, 32. Kafka - 24. Račuk. Rozhodčí: Jílek - Hynek, Gerát. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 1930.