Hokejisté Mladé Boleslavi rozstříleli v první lize Třebíč

Po porážce v Jihlavě se hokejisté Mladé Boleslavi vrátili v 19. kole první ligy na vítěznou vlnu. Na svém ledě rozdrtili Třebíč 6:1, ani v desátém utkání před vlastními fanoušky neklopýtli a v čele tabulky mají osmibodový náskok před Ústím nad Labem. To v nedělním zápase podlehlo třetí Olomouci 1:5.

Mladoboleslavští se ujali vedení už ve třetí minutě po Demelově trefě, o deset minut později zvýšil na 2:0 Toman a lídr soutěže dodržel dvoubrankovou normu i v dalších třetinách. Za Třebíč se prosadil pouze Dočekal, který v 47. minutě zkorigoval stav na průběžných 5:1, pětibrankový náskok však domácímu mužstvu záhy vrátil v přesilovce Nouza.

Poslední Písek doma prohrál stejným poměrem s Jihlavou. Jihočeši šli sice hned v úvodní minutě do vedení, hosté ale v první třetině otočili skóre a ve třetím dějství přidali ještě čtyři branky. Dukla využila tři přesilovky, dva góly vstřelil Zeman.

Berounští Medvědi prohráli s Kadaní 2:3 po nájezdech a na předposledním místě se Písku vzdálili alespoň o bod. V třetí třetině dokázal Beroun bleskově odpovědět na vedoucí branku Gajovského, ale při nájezdech se pak jako jediný trefil hostující Seman.

V Havlíčkově Brodu vyšel začátek zápasu lépe hostům z Benátek, kteří se už ve čtvrté minutě dostali do vedení. Domácím Rebelům ale patřila druhá třetina, v níž Stehlík a Ondráček otočili stav na konečných 2:1.

V utkání Litoměřic s Hradcem Králové si naopak diváci museli počkat na gól až do druhé poloviny zápasu. Trefil se Cetkovský a náskok hostujících Východočechů pak v závěrečné dvacetiminutovce ještě zvýraznili Brož a Švagrovský, zatímco brankář Luňák udržel čisté konto.

Hrdinou zápasu Mostu se Šumperkem byl domácí Tauš, který vstřelil v každé třetině po jednom gólu. Hosté sice v závěru snížili z 1:4 až na nejtěsnější rozdíl, ale poslední slovo měl právě Tauš, jenž završil hattrick a uzavřel skóre na 5:3.

19. kolo první hokejové ligy:
Most - Šumperk 5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
Branky: 8. z tr. střílení, 37. a 57. Tauš, 12. Prošek, 47. Kotrla - 20. a 55. Haas, 53. Vrdlovec. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 7:8, navíc Finsterle (Šumperk) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 223.
Litoměřice - Hradec Králové 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 31. Cetkovský, 44. Brož, 54. Švagrovský. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 1030.
Havlíčkův Brod - Benátky nad Jizerou 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 24. Stehlík, 33. Ondráček - 4. Maďar. Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 786.
Písek - Jihlava 1:6 (1:2, 0:0, 0:4)
Branky: 1. Pitule - 41. a 58. Zeman, 8. Jeslínek, 11. Hodek, 45. Krupka, 53. Pekárek. Rozhodčí: Pražák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:3. Diváci: 350.
Mladá Boleslav - Třebíč 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)
Branky: 3. Demel, 13. Toman, 23. Škumát, 40. Pojkar, 42. Výborný, 48. Nouza - 47. Dočekal. Rozhodčí: Schmejkal - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 2100.
Beroun - Kadaň 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 12. Doležal, 43. Vostřák - 27. Hanták, 43. Gajovský, rozh. nájezd Seman. Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 6:8, navíc Pavlas (Kadaň) 10 min. Bez využití. Diváci: 250.