Ústí - Ml. Boleslav 2:3Hokejisté Mladé Boleslavi vedou první ligu už o jedenáct bodů

Ústí nad Labem

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli ve šlágru 20. kola první ligy na ledě druhého Ústí nad Labem 3:2 a v čele tabulky zvýšili náskok na jedenáct bodů. Třetí Olomouc zvítězila na ledě Hradce Králové 4:3 v prodloužení a přiblížila se Severočechům na rozdíl dvou bodů.

Mladoboleslavští hokejisté si vypracovali tříbrankový náskok v úvodních dvou třetinách, přestože lépe začali domácí. V 7. minutě ale Čermák nevyužil trestné střílení a za půl minuty přivedl Mikulík tečí přihrávky Davida Vrbaty hosty do vedení. Ústecký brankář Orct pak zlikvidoval pět těžkých střel po sobě, ale ve 14. minutě kapituloval, když Kafka potrestal vyloučení Černého.

Ve druhé třetině se hrálo častěji před boleslavskou brankou, ale její strážce Will byl pozorný. V polovině zápasu dal třetí gól hostů po pěkné kombinaci zkušený kapitán Výborný. V závěrečné části zápasu, plné osobních soubojů a šarvátek, snížili Severočeši na 2:3, když necelé tři minuty před koncem sáhli ke hře bez brankáře, vyrovnat už ale nestačili.

Hanáci rozhodli až v prodloužení

Utkání mezi Hradcem a Olomoucí nabídlo vyrovnaný souboj, který muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se po dvou minutách trefil Diviš a zajistil tak hostům dva body.

Pátý zápas v řadě v domácím prostředí dokázali vyhrát hokejisté Dukly a Jihlava se díky tomu posunula na čtvrté místo. Tentokrát z metropole Vysočiny odjel s prázdnou předposlední Beroun. Medvědi si připsali třetí porážku v řadě.

Na pátou příčku klesly Litoměřice, které v Šumperku prohrály 1:3. Draci potvrdili, že se jim na domácím ledě daří, navíc je podržel brankář Štůrala. Hosté naopak o svého gólmana Přikryla v 48. minutě kvůli zranění přišli.

Úspěšnou sérii v prvoligových duelech s Mostem prodloužili hokejisté Benátek, kteří zvítězili v osmém vzájemném zápase 3:2 a Severočechům zatím nepovolili získat ani bod. Poslední zůstal Písek, který prohrál v Třebíči 1:5. Debakl 2:8 utrpěl na ledě Kadaně Havlíčkův Brod.

Výsledky 20. kola první hokejové ligy:
Ústí nad Labem - Mladá Boleslav 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky: 48. Daniel Boháč, 59. Robin Kovář - 7. Mikulík, 14. Kafka, 32. Výborný. Rozhodčí: Horák, Pešina - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. Diváci: 3255.
Hradec Králové - Olomouc 3:4 po prodl. (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 30. Berger, 46. Haluza, 51. Říha - 21. Pekr, 41. Řípa, 57. Rác, 62. Diviš. Rozhodčí: Hejduk, Hribik - Rittich, Guth. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:2. Diváci: 797.
Kadaň - Havlíčkův Brod 8:2 (3:1, 2:0, 3:1)
Branky: 19., 29. a 58. Seman, 13. Andres, 17. Jíra, 26. Charousek, 46. Mainer, 55. Pavlas - 3. Endál, 52. Novotný. Rozhodčí: Fraňo, Pražák - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 210.
Šumperk - Litoměřice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 6. Sedlák, 34. Plášek z tr. střílení, 46. Hlinka - 51. Rudovský. Rozhodčí: Humpolíček, Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 9:8, navíc Suchý 5 min. a do konce utkání, Hlinka do konce utkání - Forman 5 min. a do konce utkání, Husák 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1130.
Benátky nad Jizerou - Most 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
Branky: 3. a 6. Klimt, 44. Bárta - 9. Nevyhoštěný, 14. Nedrda. Rozhodčí: Šindler, Úlehla - Flegl, Zíka. Vyloučení: 4:4, navíc Štich (Benátky) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 155.
Jihlava - Beroun 8:3 (2:1, 3:1, 3:1)
Branky: 27. a 59. Čachotský, 34. a 45. Maliník, 4. Krupka, 12. Pekárek, 34. Pometlo, 56. Jeslínek - 4., 35. a 44. Havel. Rozhodčí: Čech - Klouda, Wesley. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváci: 1187.
Třebíč - Písek 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Branky: 11. a 15. Dolníček, 17. Křivohlávek, 48. Burian, 54. Dočekal - 18. Kučera. Rozhodčí: P. Přikryl - Černý, Reich. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 1050.