Hokejisté Mladé Boleslavi v první lize poprvé doma prohráli

Vedoucí celek první hokejové ligy Mladá Boleslav v dnešním 21. kole překvapivě prohrál na domácím stadionu s Olomoucí 2:4. Středočeši utrpěli teprve třetí porážku v sezoně a přišli o domácí neporazitelnost. Nepomohl jim ani první start posily během výluky v NHL z Phoenixu, útočníka Radima Vrbaty. Spolumajitel mladoboleslavského klubu se uvedl jednou asistencí.

Zaváhání lídra využilo Ústí nad Labem, které vyhrálo na ledě posledního Písku 2:4. Severočeši tak mají na druhé příčce tabulky na kontě 45 bodů a na Mladou Boleslav ztrácejí bodů osm. Třetí Olomouc je zpět o další dva body.

Boleslav vedla po úvodní třetině díky Mikulíkovi a krok s Olomoucí držela do 31. minuty, kdy Kafka vyrovnal na 2:2. Hosté ale ještě do přestávky získali vedení zpět na svou stranu a výhru pečetil tři minuty před koncem Hampl.

Naopak Ústí mělo v Písku od začátku navrch a domácí dokázali pouze dvakrát vyrovnat. Na dvě branky Poživila z třetího dějství už ale odpověď nenašli.

V dramatický boj se změnil duel mezi Šumperkem a Hradcem Králové, přestože domácí vedli po dvou třetinách už 5:1. Hradec ale dokázal v závěrečném dějství snížit na rozdíl jediné branky a vítězství Šumperku definitivně zajistil až při soupeřově power play Novotný.

Litoměřice nestačily na Benátky nad Jizerou a po prohře 0:4 zaznamenaly čtvrtou porážku za sebou. Střelecky naprázdno vyšel také Most, který podlehl stejným poměrem hostující Kadani.

První hokejová liga - 21. kolo:
Litoměřice - Benátky nad Jizerou 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Jonák, 11. Špaček, 37. Král, 42. Skořepa. Rozhodčí: Fraňo, Schmejkal - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 1260.
Beroun - Třebíč 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 52. Karpov - 44. Dolníček, 53. Bilčík, 54. Vondráček. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 4:3, navíc Havel (Beroun) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 200.
Písek - Ústí nad Labem 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 5. Polodna, 27. Drtil - 45. a 57. Poživil, 4. Tůma, 17. Roubík. Rozhodčí: Mertl - Zíka, Flegl. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 350.
Šumperk - Hradec Králové 6:4 (2:0, 3:1, 1:3)
Branky: 28. a 59. Novotný, 2. Podešva, 9. Rufer, 31. Plášek, 39. Kovář - 25. Říha, 45. Švagrovský, 48. Mikeska, 55. Kubica. Rozhodčí: Kubičík, Minář - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1468.
Havlíčkův Brod - Jihlava 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: 41. Endál - 8. Kolafa, 9. Ficenc, 38. Drtina, 43. Krupka. Rozhodčí: Hribik, Humpolíček - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 10:11. Využití: 0:2. Diváci: 2961.
Mladá Boleslav - Olomouc 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: 3. Mikulík, 31. Kafka - 23. Bartoň, 24. Vodný, 35. Pekr, 57. Hampl. Rozhodčí: Pešina, Pavlovič - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 5:6, navíc Kasík - Diviš oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3140.
Most - Kadaň 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky: 11. Jíra, 39. Schmidt, 51. Hanták, 53. Mainer. Rozhodčí: Horák - Jílek, Staněk. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 413.