Ml. Boleslav - Benátky 4:2Vedoucí Boleslav vyhrála v první hokejové lize popáté za sebou

Hokejisté Mladé Boleslavi v 29. kole první ligy porazili doma Benátky nad Jizerou 4:2 a pátou výhrou po sobě si udrželi v čele tabulky osmibodový náskok. Výhry si připsaly i oba celky ze dna tabulky. Beroun zvítězil 3:2 nad Litoměřicemi a Písek zdolal stejným poměrem Šumperk.

Hokejisté Mladé Boleslavi.

V Mladé Boleslavi padlo všech šest gólů ve druhé třetině. Ve 23. minutě otevřel skóre benátecký Galamboš, ale ještě ve stejné minutě vyrovnal Pojkar. Blesková byla také odpověď hostů na trefu boleslavského Tomana z 25. minuty, už za 13 vteřin vyrovnal na 2:2 Skořepa. O výhře favorita pak rozhodli Loskot a David Vrbata.

Berounští Medvědi se po třech prohrách opět mohli radovat z vítězství. Zasloužili se o to skvělým nástupem do úvodní třetiny, kdy po dvou rychlých brankách vyhnali Přikryla z branky Litoměřic.

Hrdinou duelu mezi Třebíčí a Hradcem Králové se stal domácí Burian, který nejprve zařídil prodloužení a následně proměnil ještě rozhodující nájezd. Třebíč vyhrála 3:2 a poskočila na čtvrtou příčku.

Hokejisté Ústí nad Labem porazili Jihlavu 2:1, všechny branky padly v úvodní třetině a Severočeši dvakrát zužitkovali početní převahu. Po třech minutách hry odjel na trestnou lavici Hodek a Tomáš Sýkora využil přesilovku za pouhých 13 sekund. Po třech minutách vyrovnal Pekárek, když střelou švihem z prostoru mezi kruhy trefil roh branky. Na konci 16. minuty vrátil domácím Lvům vedení obránce Pavlík, jenž přesnou střelou od modré čáry potrestal vyloučení Maliníka. Dukla pak nevyužila 71 sekund trvající přesilovku pět na tři.

Tříbodový náskok před Ústím uhájila na druhém místě Olomouc, která porazila Kadaň 5:1. Rozhodující okamžik přišel v závěru druhé čtvrtiny, kdy během 36 sekund dala Olomouc dva slepené góly. Nejprve Kucharczykovo nahození srazil za vlastního brankáře Hrabák. Sólovou akci poté předvedl Diviš a Kohouti vedli o tři branky. Konečnou podobu výsledku dal kuriózní střelou téměř od červené čáry Kucharczyk.

Havlíčkův Most doma porazil Most 5:2 zásluhou čtyř gólů během šesti minut závěrečné třetiny.

29. kolo první hokejové ligy:
Třebíč - Hradec Králové 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 5. Křivohlávek, 53. a rozhodující nájezd Burian - 20. Berger, 38. Kania. Rozhodčí: Kubičík - Klein, Lukš. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváci: 1040.
Mladá Boleslav - Benátky nad Jizerou 4:2 (0:0, 4:2, 0:0)
Branky: 23. Pojkar, 25. Toman, 29. Loskot, 34. D. Vrbata - 23. Galamboš, 25. Skořepa. Rozhodčí: Fraňo, Würtherle - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:6, navíc Pojkar (M. Boleslav) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 2075.
Havlíčkův Brod - Most 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Branky: 39. Ostrčil, 42. Ondráček, 43. Musil, 45. Stehlík, 48. Vondráček - 1. Čurilla, 33. Smolka. Rozhodčí: Schmejkal - Špůr, Zavřel. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Diváci: 793.
Beroun - Litoměřice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky: 2. a 29. Doležal, 4. Plichta - 36. Rudovský z tr. střílení, 48. Žalčík. Rozhodčí: Škrobák - Marek, Rybáček. Vyloučení: 7:6, navíc Sobotka (Litoměřice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 150.
Olomouc - Kadaň 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 39. a 46. Kucharczyk, 4. Houdek, 15. Kolouch, 39. Diviš - 26. Hanták. Rozhodčí: Holíček - Rychlý, Jureček. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 717.
Písek - Šumperk 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Branky: 28. Petruška, 31. Kubeš, 48. Drtil - 23. Cink, 30. Suchý. Rozhodčí: Jílek - Svoboda, Fraňo. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 231.
Ústí nad Labem - Jihlava 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky: 4. T. Sýkora, 16. Pavlík - 7. Pekárek. Rozhodčí: Úlehla,Pešina - Čížek, Lučan. Vyloučení: 6:8, navíc Filip a Kolafa (oba Jihlava) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1110.