Mladá Boleslav i Olomouc prohrály po samostatných nájezdech

Hokejisté Mladé Boleslavi přišli v první lize o sérii pěti výher, když v utkání 30. kola prohráli 1:2 po samostatných nájezdech v Kadani. V čele tabulky však stále mají osmibodový náskok před druhou Olomoucí, která rovněž prohrála 2:3 po nájezdech v Jihlavě.

V Kadani začali lépe domácí, ve 12. minutě je dostal do vedení Hafenrichter střelou z bezprostřední blízkosti nad lapačku brankáře Willa. Hosté pak přežili oslabení ve třech proti pěti a čtyři minuty před koncem srovnal Jindra od modré. V nájezdech selhal jen hostující Padělek a Jíra následně rozhodl o výhře Kadaně.

Také v Jihlavě musely o osudu utkání rozhodnout samostatné nájezdy. V nich se dvakrát proti Halászovi prosadil Čachotský a zajistil Dukle bonusový bod do tabulky.

Nájezdy rozhodovaly také v Litoměřicích, kde domácí porazili 2:1 Havlíčkův Brod. Ten přitom v normální hrací době srovnal až minutu před koncem při hře bez brankáře. V nájezdech však domácí brankář Melicharčík nepustil za svá záda ani jeden pokus hostů a střelec Cingel rozhodl.

Most přijel do Hradce Králové s hodně prořídlou sestavou v pozici jasného outsidera. V první třetině ale s domácím týmem držel krok a na jeho vedoucí gól mohl dokonce odpovědět z trestného střílení, které však Gengel neproměnil. Od druhé části už na ledě jasně vládli Královští lvi, soupeři nedali šanci a nakonec zvítězili vysoko 6:0.

V Šumperku se odehrál souboj dvou týmů ze spodních pater tabulky, v němž domácí proti Berounu tahali za delší konec. Hodně jim pomohl gól Červenky ve vlastním oslabení, klíčová pak byla druhá třetina, ve které se prosadili Hulva a Cink a pomohli domácím k vedení 3:0. Ve třetí třetině pak sice hosté snížili, ale po bleskové odpovědi na 4:1 si pak Šumperk již zápas pohlídal.

Využití tří přesilových her ze čtyř přineslo Benátkám nad Jizerou výhru 3:2 nad Pískem. Závěr zápasu byl ve znamení velkého tlaku Píseckých, kteří snížili na rozdíl jedné branky, avšak vyrovnávací gól vstřelili až po závěrečné siréně.

Přestřelka se odehrála v Třebíči, kde domácí podlehli Ústí nad Labem 4:5 po prodloužení. Hosté vedli už 2:0, ale pak domácí během dvaatřiceti sekund vyrovnali a chvíli po polovině zápasu šli po Ranglově přesilovkové brance do vedení. Lvi ale dokázali odpovědět, a tak zápas dospěl až do prodloužení. V jeho čtvrté minutě využil přesilovku Poživil a druhý bod se stěhoval na sever Čech.

30. kolo první hokejové ligy:
Jihlava - Olomouc 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 18. Maliník, 56. Prokš, rozh. nájezd Čachotský - 37. Řípa, 42. Hampl. Rozhodčí: Pešina, Humpolíček - Klein, Lukš. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. Diváci: 1104.
Třebíč - Ústí nad Labem 4:5 v prodl. (0:1, 3:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 25. Burian, 26. Čuřík, 32. Rangl, 41. Ostřížek - 19. a 46. Roubík, 22. Sýkora z tr. střílení, 35. Handlovský, 64. Poživil. Rozhodčí: Čech - Černý, Reich. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. Diváci: 1480.
Šumperk - Beroun 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 5. Červenka, 23. Hulva, 34. Cink, 52. Haas - 51. Hrdel. Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1000.
Kadaň - Mladá Boleslav 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. Hafenrichter, rozh. nájezd Jíra - 56. Jindra. Rozhodčí: Schmejkal - Komárek, Krátký. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 290.
Litoměřice - Havlíčkův Brod 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 59. Rudovský, rozh. nájezd Cingel - 35. Polodna. Rozhodčí: Pražák - Šperl, Jílek. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 840.
Hradec Králové - Most 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Branky: 6. Berger, 24. Moskal, 26. Švagrovský, 29. Karlíček, 41. Roupec, 48. Kania. Rozhodčí: P. Würtherle - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 1087.
Benátky nad Jizerou - Písek 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Branky: 27. Klimt, 28. Mrkvička, 50. Skořepa - 38. Semrád, 59. Ferebauer. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:0. Diváci: 228.