Písek - Olomouc 2:0Hokejisté Olomouce poprvé nedali gól a nečekaně podlehli Písku

O velké překvapení se v 35. kole první hokejové ligy postaral předposlední Písek, který porazil druhou Olomouc 2:0. Hanáci, kteří v předchozích dvou vzájemných zápasech zvítězili shodně 4:2, poprvé v sezóně nedokázali skórovat. Výrazný podíl na tom měl gólman Dominik Halmoši, jenž udržel premiérové čisté konto v tomto ročníku.

Zklamaní hokejisté Olomouce.

Zaváhání Olomouce po sérii čtyř vítězství využila vedoucí Mladá Boleslav, která zvýšila po výhře nad Hradcem Králové 5:1 svůj náskok na pět bodů. Favorizovaní domácí sice inkasovali už ve třetí minutě, ale brzy vyrovnal Demel a ve druhé třetině si Mladá Boleslav třemi góly vypracovala rozhodující náskok. Dvě branky dal bývalý hradecký útočník Koudelka, jednou se trefil Výborný.

Perfektní obrat se povedl hokejistům Šumperku v duelu s Benátkami nad Jizerou, které vedly dlouhou 2:0. V 57. minutě jedenáctý tým soutěže snížil a 18 sekund před koncem normální hrací doby vyrovnal Červenka. V nájezdech pak domácím zajistil vítězství 3:2 nad sedmým celkem tabulky Hulva.

Litoměřicím pomohl k vítězství 2:1 nad Kadaní obránce Martin Škoula, který posílil tým ze Lva Praha. Vítěz Stanleyova poháru a litoměřický odchovanec se podílel na úvodní brance zápasu. Na Novákův gól odpověděl Charousek, výhru domácím zajistil Simon v 28. minutě.

Hokejisté Třebíče po sérii tří přesvědčivých výher podlehli v derby na ledě Havlíčkova Brodu 4:3 v prodloužení. O porážce čtvrtého týmu tabulky rozhodl v úvodu 65. minuty svým druhým zásahem v utkání Kostourek.

35. kolo první hokejové ligy:
Mladá Boleslav - Hradec Králové 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 25. a 36. Koudelka, 10. Demel, 26. Výborný, 47. Nouza - 3. Valášek. Rozhodčí: Jílek - Krátký, Svoboda. Vyloučení: 8:10. Využití: 3:0. Diváci: 2450.
Litoměřice - Kadaň 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 12. Novák, 28. Simon - 25. Charousek. Rozhodčí: Würtherle - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 1570.
Písek - Olomouc 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Branky: 12. Vaniš, 18. Šperger. Rozhodčí: Pražák - Zíka, Flegl. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 355.
Havlíčkův Brod - Třebíč 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 34. a 65. Kostourek, 28. Jelínek, 51. Polodna - 36. Rangl, 37. Sláma, 57. Kaut. Rozhodčí: Úlehla, Minář - Čížek, Svoboda. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Diváci: 1787.
Šumperk - Benátky nad Jizerou 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 57. Hlinka. 60. Červenka, rozhodující sam. nájezd Hulva - 3. Maďar, 26. Klimt. Rozhodčí: Jeřábek, Schmejkal - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Diváci: 1300.
Most - Jihlava 4:3 (1:1, 2:1, 1:1)
Branky: 16. a 23. Kuběna, 31. Nedrda, 48. Frolík - 8., 32. a 43. Velecký. Rozhodčí: Horák - Šperl, Jílek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 323.