Lídři první hokejové ligy doma prohráli v prodloužení

Osmatřicáté kolo první hokejové ligy vůbec nevyšlo favoritům. Vedoucí Mladá Boleslav i druhá Olomouc shodně prohrály doma v prodloužení, přičemž Hanáci přišli o vítězství proti dvanáctému Mostu v poslední vteřině základní hrací doby (5:6). Mladobolelsvští svěřenci Františka Výborného pak podlehli 1:2 Havlíčkovu Brodu.

Olomoučtí hráči přitom po druhé třetině vedli o tři branky (4:1), jenže Most zahájil stíhací jízdu, kterou korunoval v dvojnásobné přesilovce Jan Divíšek. Stejný hráč završil v 63. minutě hattrick a přesnou tečí rozhodl o tom, že dva body si odvezli Severočeši.

Mladoboleslavští už potřetí v sezoně zaváhali na svém ledě. Po předchozích prohrách s Olomoucí a Berounem tentokrát ztratili dva body s Havlíčkovým Brodem. Skóre nervózního duelu otevřel v úvodu druhé třetiny hostující Kostourek a v druhé dvacetiminutovce oba týmy nevyužily dvojnásobné přesilovky. Lídr soutěže srovnal na 1:1 v 50. minutě zásluhou Demela, ale nakonec ve čtvrté minutě prodloužení rozhodl Endál.

Mladou Boleslav a Olomouc tak nadále v čele dělí pět bodů, dalších šest ztrácí třetí Ústí nad Labem. To zdolalo v regionálním derby 4:0 Litoměřice, přičemž dvakrát skórovalo v oslabení po chybách soupeře. Čtvrtá Třebíč zdolala Šumperk 3:1, dvakrát se trefila v přesilovce.

Tabulkou vzhůru se dere Hradec Králové, jenž poprvé v sezoně dokázal vyhrát tři utkání v řadě. Přitom v dnešním duelu s Kadaní svěřenci nového trenéra Jiřího Kučery třikrát prohrávali, než je v závěru druhé třetiny dostal do vedení Budínský. Náskok 4:3 už domácí udrželi.

Jihlava uhájila domácí led těsnou výhrou nad Benátkami nad Jizerou a zápas v Písku rozhodly pro Berounské Medvědy až samostatné nájezdy.

38. kolo první hokejové ligy:
Písek - Beroun 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 35. Kučera, 56. Kubeš - 27. a 29. Bárta, rozh. nájezd Lenc. Rozhodčí: Pražák - Zíka, Flegl. Vyloučení: 6:6, navíc Hrdel 10 min., Mrňa (oba Beroun) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 355.
Hradec Králové - Kadaň 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Branky: 12. Tvrdík, 16. Brož, 29. Mikeska, 39. Budínský - 2. Stoklasa, 13. Škorík, 23. Andres. Rozhodčí: Hejduk, Šindler - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 1138.
Mladá Boleslav - Havlíčkův Brod 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 50. Demel - 22. Kostourek, 64. Endál. Rozhodčí: Pešina, Schmejkal - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 9:9, navíc Chaloupka - Havel oba 10 min. Bez využití. Diváci: 2620.
Ústí nad Labem - Litoměřice 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 31. a 44. Handlovský, 42. Čermák, 52. Špelda. Rozhodčí: Škrobák - Zavřel, Špůr. Vyloučení: 8:7, navíc Kloz - Rudovský oba 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 3120.
Třebíč - Šumperk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 13. Kaut, 32. Dolníček, 60. Káňa - 39. Matuš. Rozhodčí: Čech - Klein, Lukš. Vyloučení: 3:9. Využití: 2:0. Diváci: 1760.
Jihlava - Benátky nad Jizerou 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 23. Prokš, 60. Maliník - 2. Jech. Rozhodčí: Jeřábek, Přikryl - Wesley, Kašík. Vyloučení: 3:8, navíc Pabiška (Benátky) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1433.
Olomouc - Most 5:6 v prodl. (2:1, 2:0, 1:4 - 0:1)
Branky: 10. Staněk, 15. Rác, 39. Pekr, 40. Kolouch, 46. Diviš - 3., 60. a 63. Divíšek, 41. Pavlů, 47. Charousek, 52. Nedrda. Rozhodčí: Škach - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:8, navíc Kotrla (Most) 10 min.. Využití: 2:2. Diváci: 1310.