Ml. Boleslav - Olomouc 4:7Hokejisté Olomouce vyhráli ve šlágru kola v Mladé Boleslavi

Hokejisté Olomouce vyhráli šlágr 47. kola první ligy na ledě Mladé Boleslavi 7:4 a stáhli náskok lídra tabulky na jediný bod. Středočeši nicméně mají utkání k dobru.

Začátek přitom vyšel lépe Mladé Boleslavi, která po přesilovkových trefách Pabišky a Výborného vedla 2:0. Ještě v úvodní třetině však dvakrát využili početní výhodu i Řípa a Kucsera a obrat hostů na 4:2 dokonali ve druhé třetině Pekr a podruhé Řípa. V úvodu třetí třetiny snížil na jednobrankový rozdíl Demel, ale aktivnější Olomouc odpověděla brankami Kucsery, Králíka a Vodného. Kafkův gól na 4:7 necelé dvě minuty před koncem jen zmírnil boleslavskou prohru.

Souboj třetího Ústí na ledě posledního Písku skončil očekávaným vítězstvím favorita 4:1. Lvi po něm ztrácejí na druhou Olomouc čtyři body.

Derby ovládla Jihlava

Derby mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou do Kotliny přilákalo přes tři tisícovky diváků. Domácí Rebelové se už ve 2. minutě dostali do vedení zásluhou Pavlíka, který zužitkoval početní výhodu. Dukla však v rozmezí necelých dvou minut po brankách Veleckého a Hodka otočila skóre a ve druhé části odskočila ještě po gólu Vysloužila. Klíčový moment přišel krátce poté, co domácí Havel neproměnil trestné střílení. Přiostřilo se jak na ledě, tak v hledišti a druhá třetina musela být dokonce předčasně ukončena kvůli vhazování předmětů na led. Třetí část už přinesla jen kontrolu ze strany hostů, kteří přidali tři branky a vyhráli vysoko 6:1.

Osmé Benátky zavítaly na led Litoměřic, které se v minulém kole rozstřílely v Šumperku a formu si přenesly také do sobotního zápasu. V první třetině donutili "Kališníci" brankáře Blažíčka čtyřmi góly k odchodu na střídačku. Jeho kolega Stejskal inkasoval až v závěru druhé třetiny a celkově třikrát. Benátští se prosadili třikrát a pouze v přesilových hrách, čímž alespoň zmírnili prohru na 3:7.

Ztráty Benátek dokázali jen mírně využít hokejisté Hradce Králové, kteří bojují o postup do play off. Východočeši prohráli 1:2 po samostatných nájezdech v Šumperku a přiblížili se osmé příčce na dva body.

47. kolo první hokejové ligy:
Beroun - Třebíč 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 40. Poletín - 14. a 41. Káňa, 32. Bilčík, 59. Fořt. Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 150.
Havlíčkův Brod - Jihlava 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)
Branky: 2. Pavlík - 45. a 54. Filip, 7. Velecký, 9. Hodek, 27. Vysloužil, 59. Prokš. Rozhodčí: Vampola - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 9:8, navíc Rytnauer 5 min. a do konce utkání, Štěpánek 10 min. - Dobrovolný, Malec oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3123.
Most - Kadaň 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 13. Nedrda, 34. Pavlů, 51. Slavíček - 1. Hafenrichter, 14. Schmidt. Rozhodčí: Schmejkal - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 411.
Šumperk - Hradec Králové 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 42. Holík, rozhodující sam. nájezd Hulva - 9. Tvrdík. Rozhodčí: Jeřábek ml., Úlehla - Lučan, Moravec. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 1000.
Mladá Boleslav - Olomouc 4:7 (2:2, 0:2, 2:3)
Branky: 2. Pabiška, 9. Výborný, 44. Demel, 59. Kafka - 10. a 35. Řípa, 15. a 51. Kucsera, 28. Pekr, 52. Králík, 56. Vodný. Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 11:13, navíc Jindra a Pojkar (oba M. Boleslav) 10 min. Využití: 3:2. Diváci: 3240.
Písek - Ústí nad Labem 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)
Branky: 31. Vaniš - 13. Lapšanský, 27. Kovář, 32. Ludvík, 38. Matai. Rozhodčí: Horák - Flegl, Zíka. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 355.
Litoměřice - Benátky nad Jizerou 7:3 (4:1, 1:0, 2:2)
Branky: 5. a 12. Simon, 16. a 40. Novák, 17. Drábek, 44. Mrňa, 45. Sobotka - 11. Pabiška, 43. Skořepa, 51. Špaček. Rozhodčí: Šír, Jílek - Čížek, Špůr. Vyloučení: 9:6, navíc Mrňa (Litoměřice) 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 840.