Hokejisté Ústí, Mladé Boleslavi a Třebíče jsou v semifinále

Hokejisté Mladé Boleslavi, Třebíče a Ústí nad Labem postoupili po výhrách ve čtvrtých zápasech bez ztráty jediného utkání do semifinále první ligy. V poslední nerozhodnuté čtvrtfinálové sérii se podařilo Hradci Králové díky dnešnímu domácímu vítězství 3:1 nad Olomoucí vyrovnat na 2:2 na zápasy.

Ilustrační foto.

Mladá Boleslav vyhrála v Havlíčkově Brodě přesvědčivě 6:2 a v semifinále narazí na Třebíč, která uspěla 4:1 v Kadani. Strůjcem vítězství Středočechů byl David Výborný, jenž v sedmé minutě otevřel skóre a ve 32. minutě zmrazil naděje domácích, když střelou ze středního pásma zaskočil brankáře Jaroslava Suchana. Bývalý repruzentant vrátil hostům třígólové vedení a Havlíčkobrodští se už na odpor nezmohli.

Také duel Třebíče v Kadani měl jednoznačný průběh. Hosté vedli od 12. minuty po zásahu Tomáše Vondráčka a v úvodu druhého dějství získali po dvou slepených gólech rozhodující náskok. Martin Dočekal a David Ostřížek se trefili v rozmezí 17 vteřin. Kadaň sice vzápětí snížila díky Filipu Semanovi, při power play domácích ale o postupu rozhodl David Dolníček.

Ústečtí hokejisté vykročili za postupem na ledě Jihlavy už po jedenácti vteřinách, když je poslal do vedení Jaroslav Roubík. O deset minut později přidal druhou trefu Filip Pavlík. Domácí sice v polovině zápasu snížili, Lvům ale vzápětí vrátil dvoubrankové vedení Kamil Černý.

Jihlavě svitla naděje na prodloužení série 54 vteřin před koncem zápasu, kdy se podruhé trefil Adam Zeman, Ústí ale jednobrankové vedení udrželo a v semifinále se utká s vítězem série mezi Hradcem Králové a Olomoucí.

V ní je po dnešku nerozhodný stav 2:2, o němž Hradec rozhodl díky výhře 3:1. Domácí vedli po trefách Zdeňka Kubici a Jana Bergera už o dvě branky, Hanáci však duel deset minut před koncem díky Ondřeji Křížovi zdramatizovali.

Olomouc poté zkusila vyrovnat při hře bez brankáře, toho ale využil dvacet vteřin před sirénou ke zpečetění výsledku Vladimír Říha. Další zápas se hraje v pátek na Hané.

Čtvrtfinále play off první hokejové ligy - 4. zápasy:
Jihlava - Ústí nad Labem 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 31. a 60. Zeman - 1. Roubík, 11. Pavlík, 32. Černý. Rozhodčí: Souček, Würtherle - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 1428. Konečný stav série: 0:4.
Havlíčkův Brod - Mladá Boleslav 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)
Branky: 30. Ondráček, 57. Rytnauer - 7. a 32. Výborný, 14. Nouza, 14. Hrdel, 44. Kafka, 60. Vrbata. Rozhodčí: Jeřábek, Přikryl - Poruba, Adamec. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 894. Konečný stav série: 0:4.
Kadaň - Třebíč 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 24. Seman - 12. Vondráček, 21. Dočekal, 21. Ostřížek, 60. Dolníček. Rozhodčí: Úlehla, Vampola - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 5:7, navíc Chlouba (Kadaň) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 390. Konečný stav série: 0:4.
Hradec Králové - Olomouc 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 11. Kubica, 37. Berger, 60. Říha - 50. Kříž. Rozhodčí: Horák, Čech - Klein, Lukš. Vyloučení: 7:8, navíc Hampl (Olomouc) 10 min. Bez využití. Diváci: 1682. Stav série: 2:2.