Po dvou kolech první hokejové ligy jsou stoprocentní čtyři týmy

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v druhém kole první ligy v Kadani 4:1 a vedou tabulku. Plný počet šesti bodů mají také Olomouc, Jihlava a Beroun, poprvé vyhrály České Budějovice.

Favorizované Boleslavi se Kadaň zkusila vyrovnat bojovnosti, ale doplatila na vyloučení. Tři branky dali hosté v přesilovkách, jejich poslední gól pak vstřelil Klimenta v 58. minutě naopak v oslabení.

Jihlavští hokejisté zvládli i druhý domácí zápas, Benátky nad Jizerou zdolali 4:1. Hosté sice dokázali po polovině duelu vyrovnat z přesilovky na 1:1, ale pak už dávala góly jen Dukla.

Stejným skóre zvítězila také Olomouc v Šumperku, zatímco Berounu stačil k výhře nad Mostem jediný gól.

Havířovský nováček zdolal Havlíčkův Brod 3:2, v prodloužení rozjásal domácí diváky přesnou trefou od modré Bezuška. Ani nastavení naopak nerozhodlo zápas Litoměřice - Ústí nad Labem, v němž padlo deset branek a na nájezdy vyhráli díky Alinčovi hosté.

V Třebíči byli po první části byli spokojenější domácí, kterým náskok zařídil pohotovou dorážkou Vondráček. V druhé třetině ale České Budějovice přidaly, po třech minutách zařídil vyrovnání ukázkovým blafákem Ferebauer a čtyři minuty před druhou sirénou strhl výhru na stranu Jihočechů Vaniš.

2. kolo první hokejové ligy:
Šumperk - Olomouc 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 43. Moskal - 6. Vodný, 25. Herman, 46. Selingr, 60. Diviš. Rozhodčí: Trombík - Štěpán, Vengřín. Vyloučení: 5:6, navíc Sedlák (Šumperk) 10 min. Bez využití. Diváci: 1620.
Beroun - Most 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 30. Ondráček. Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:10. Využití: 1:0. Diváci: 280.
Kadaň - Mladá Boleslav 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 31. Charousek - 11. Mikulík, 25. Demel, 52. Lenc, 58. Klimenta. Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 320.
Jihlava - Benátky nad Jizerou 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: 19. Hubáček, 38. Zeman, 40. Seman, 58. Podlipnik - 35. Plodek. Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:7, navíc Říha (Benátky) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1345.
Třebíč - České Budějovice 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)
Branky: 11. Vondráček - 23. Ferebauer, 36. Vaniš, Rozhodčí: Vampola - Klein, Toman. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 2130.
Litoměřice - Ústí nad Labem 5:6 po sam. nájezdech (1:3, 2:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 18. a 27. T. Doležal, 26. Škop, 54. Husák, 55. Čermák - 5. Přeučil, 6. Pořický, 16. Rod, 52. Roubík, 52. Tůma, rozh. nájezd Alinč. Rozhodčí: Würtherle - Rozlílek, Svobodová. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:3. Diváci: 1500.
Havířov - Havlíčkův Brod 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 11. Jakůbek, 29. Sztefek, 63. Bezuška - 28. Berger, 42. Endál. Rozhodčí: Přikryl - Poruba, Novák. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 2253.