Olomouc - Beroun 0:2Hokejisté Berouna vyhráli i v Olomouci a vládnou první lize

Po pátém kole první hokejové ligy udržel stoprocentní bilanci pouze Beroun. Medvědi, kteří se na jaře zachraňovali v druhé nejvyšší soutěži v baráži, ve středu zvítězili 2:0 v Olomouci a vedou tabulku o tři body před Mladou Boleslaví. Bruslařský klub se posunul na druhé místo díky jasné výhře 4:0 nad dosud vedoucí Jihlavou, které připravil první bodovou ztrátu v sezóně.

Beroun rozhodl zápas v Olomouci v samém závěru. I když domácí měli dlouho navrch a soupeře přestříleli 40:20, na začátku 59. minuty inkasovali z protiútoku, který zakončil gólem do odkryté branky Půlpán. V poslední minutě pak při power play Hanáků pojistil výhru hostů Hrdel. Své první čisté konto v sezoně vychytal v berounské brance Šimboch.

Poprvé v ročníku neinkasoval také mladoboleslavský Valent, jehož spoluhráči naopak nasázeli Jihlavě čtyři góly. Domácí se prosadili dvakrát v první a pak znovu v poslední třetině. Svěřenci Františka Výborného tak dokonale napravili předchozí porážku v Berouně. "Oproti zápasu s Berounem jsme hráli o dvě až tři třídy lépe a byli jsme lépe psychicky připravení. Nula se také krásně počítá, takže jsme spokojeni," řekl asistent Jan Vidner.

Jihlavský kouč Petr Vlk označil výsledek za krutý. "Bohužel jsme dostali lekci z produktivity. Neproměnili jsme žádnou šanci a soupeř potrestal všechno. Jinak si nemyslím, že bychom odehráli vyloženě špatné utkání," uvedl Vlk. Dukla má na třetí příčce stejně bodů jako její přemožitel.

Čtvrtý je Havlíčkův Brod, který zdolal 5:2 Kadaň a uštědřil jí čtvrtou porážku za sebou. O tři góly vítězů se postarali hráči z druhé formace Rytnauer, Endál a Berger.

Dva góly v úvodních 65 sekundách rozhodly o porážce Českých Budějovic s Litoměřicemi. Motor dokázal na bleskové zásahy Čermáka a Bahenského zareagovat jen jednou, když v 45. minutě snížil v přesilovce Kotalík. Jihočeši vytěžili gól z početní převahy až na sedmý pokus. Vyrovnat už se jim nepovedlo a prohráli po sérii tří vítězství.

Poprvé v sezóně vyhrál Most, který na domácím ledě porazil Havířov 2:1. Na posledním místě tabulky zůstal Šumperk, i když urval v Třebíči dva body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech. Rozstřel rozhodl ve prospěch hostů Hulva.

5. kolo první hokejové ligy:
České Budějovice - Litoměřice 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky: 45. Kotalík - 1. Čermák, 2. Bahenský. Rozhodčí: J. Jílek - M. Jílek, Svobodová. Vyloučení: 5:9, navíc Skuhravý (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3934.
Mladá Boleslav - Jihlava 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 12. Pabiška, 15. Pojkar, 45. Lenc, 49. Němeček. Rozhodčí: Hrubý - Bosák, Šmika. Vyloučení: 10:7, navíc Jiránek - Krupka 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2680.
Třebíč - Šumperk 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky: 50. a 54. Dolníček, 1. Vondráček - 2. Staněk, 30. Hlinka, 31. Sedlák, rozh. nájezd Hulva. Rozhodčí: Hejduk - Reich, Černý. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:2. Diváci: 1230.
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)
Branky: 24. Baránek, 26. Budínský, 33. Vávra, 34. Přeučil, 47. Grin - 10. Zacha, 53. Jonák. Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulc. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:1. Diváci: 730.
Havlíčkův Brod - Kadaň 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Branky: 22. Berger, 26. Dvořáček, 39. Semorád, 55. Rytnauer, 57. Endál - 12. Chlouba, 45. Hammerbauer. Rozhodčí: Blecha - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 624.
Most - Havířov 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 31. Tauš, 47. Zavřel - 51. J. Daneček. Rozhodčí: Schmejkal, Škrobák - Beneš, Krátký. Vyloučení: 12:8. Využití: 0:1. Diváci: 511.
Olomouc - Beroun 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 59. A. Půlpán, 60. Hrdel. Rozhodčí: Přikryl - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1167.