Beroun - Č. Budějovice 3:1Hokejisté Berouna vyhráli v první lize i pošesté

Hokejisté Berouna udrželi prvoligovou neporazitelnost i v šestém kole. Medvědi, kteří se na jaře zachraňovali v druhé nejvyšší soutěži v baráži, si v sobotu na domácím ledě poradili 3:1 s Českými Budějovicemi. Domácí sice od 25. minuty prohrávali, ale brzy vyrovnali a v poslední třetině skóre otočili. Všechny čtyři branky padly v přesilovkách.

Hráči Českých Budějovic.

Beroun jako jediný v první lize neztratil ještě ani bod a vede tabulku již o čtyři body před druhou Mladou Boleslaví, která vyhrála 2:1 po nájezdech v Benátkách nad Jizerou. Vítězství favorita v regionálním derby zařídil Tomáš Nouza, který ve 4. minutě otevřel skóre a poté dal rozhodující nájezd.

Čtrnáct bodů má po vítězství 5:4 v prodloužení nad Olomoucí i Jihlava, která je však vinou horšího skóre až třetí. O výhře Dukly rozhodl v 62. minutě Adam Zeman, jenž se trefil v zápase potřetí a postaral se o první hattrick sezony. Zbylé dva jihlavské góly dal Filip Seman. Olomouc utrpěla třetí porážku za sebou.

Sérii proher ukončila Kadaň. Doma porazila 4:3 v prodloužení Třebíč a po čtyřech zápasech se dočkala vítězství. Naopak poslední Šumperk podlehl 1:3 na ledě Havířova a jako jediný celek tabulky ještě nezaznamenal vítězství v normální hrací době.

První hokejová liga - 6. kolo:
Litoměřice - Havlíčkův Brod 6:2 (3:0, 2:1, 2:1)
Branky: 4. a 39. Krstev, 18. Čermák, 19. T. Doležal, 30. Švagrovský, 51. Chlapík - 28. Maliník, 44. Havel. Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 960.
Most - Ústí nad Labem 4:5 (4:1, 0:3, 0:1)
Branky: 7. Kafan, 8. Smolka, 9. Písařík, 10. Zavřel - 13. Vobořil, 23. Rod, 24. Kloz, 27. Přeučil, 58. Baránek. Rozhodčí: Svoboda - Hynčica, Rozlílek. Vyloučení: 5:7, navíc Sklenička (Ústí) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 465.
Havířov - Šumperk 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 6. Koma, 45. Sztefek, 50. Haas - 27. Holík. Rozhodčí: Mrkva - Lukš, Novák. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2013.
Benátky nad Jizerou - Mladá Boleslav 1:2 SN (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 36. Klimt - 4. a rozhodující nájezd Nouza. Rozhodčí: Schmejkal, Smitka - Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:8, navíc Protivný (Boleslav) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 753.
Kadaň - Třebíč 4:3 PP (2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 51. a 63. Jíra, 5. Hromas, 19. Chlouba - 9. Zohorna, 16. Vondráček, 28. Čuřík. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Černý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 260.
Beroun - České Budějovice 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 31. Kubica, 44. Šenkeřík, 47. Marek -25. Šachl. Rozhodčí: Úlehla - Kis, T. Svoboda. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. Diváci: 1150.
Jihlava - Olomouc 5:4 PP (1:3, 3:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 29., 34. a 62. Zeman, 6. a 36. Seman, - 3. Diviš, 5. Vodný, 8. Kucharczyk, 32. Herman. Rozhodčí: Doležal - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 1531.