Havlíčkův Brod - Beroun 1:3Vítěznou sérii hokejistů Berouna nezastavil ani Havlíčkův Brod

Vítězná série hokejistů Berouna v úvodu sezóny první ligy se nezastavila ani v sedmém kole. Medvědi vyhráli 3:1 v Havlíčkově Brodě a s plným počtem 21 bodů vedou tabulku druhé nejvyšší soutěže o čtyři body před Mladou Boleslaví, která v pondělí stejně jako Olomouc nastřílela osm gólů.

Havlíčkův Brod měl proti lídrovi vydařený úvod a od 8. minuty zásluhou Stehlíka vedl. Hosté, koučovaní bývalým havlíčkobrodským koučem Petrem Novákem, otočili skóre v druhé části - nejprve v 28. minutě srovnal Kubeš a v poslední minutě třetiny vstřelil vítězný gól Kubica. Tentýž hráč v posledním dějství zpečetil skóre.

Hokejisté Mostu se jako první tým v sezóně dostali na ledě Mladé Boleslavi do vedení, ale k bodovému zisku jim to nepomohlo. Středočeši vyhráli i díky hattricku mistra světa z roku 2000 Michala Broše jednoznačně 8:3 a odsunuli Most na poslední místo tabulky.

Osm gólů nadělila také Olomouc hostům z Benátek nad Jizerou. Hanáci vítězstvím 8:2 rázně utnuli sérii tří porážek, dvakrát se trefil Švaňhal. Olomouc tak stáhla na dva body svůj odstup na třetí Jihlavu, jež prohrála 0:1 v prodloužení v Českých Budějovicích. Jediný gól zápasu vstřelil v 31. sekundě nastavení po souhře bývalých reprezentantů Jana Nováka a Aleše Kotalíka útočník Antonín Melka.

Z posledního místa tabulky se dostal Šumperk díky prvnímu tříbodovému vítězství v ročníku. Draci prohrávali doma s Kadaní ještě v 56. minutě 1:2, pak ale Žálčík vyrovnal a v závěrečné minutě devětatřicetiletý Plášek otočil skóre.

7. kolo první hokejové ligy:
Šumperk - Kadaň 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 15. Půhoný, 56. Žálčík, 60. Plášek - 5. Hromas, 42. Chlouba. Rozhodčí: Šutara - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 672.
Olomouc - Benátky nad Jizerou 8:2 (3:0, 3:1, 2:1)
Branky: 3. a 45. Švaňhal, 12. Kadela, 17. Pekr, 28. Jergl, 30. Řípa, 32. Herman, 48. Ovčačík - 37. Klimt, 57. Mikyska. Rozhodčí: Jeřábek ml. - Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 881.
Havlíčkův Brod - Beroun 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Branky: 8. Stehlík - 40. a 59. Kubica, 28. Kubeš. Rozhodčí: Mertl - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 732.
Ústí nad Labem - Havířov 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 34. Roubík, 40. Daniel Boháč. Rozhodčí: Souček - M. Svoboda, Špůr. Vyloučení: 5:5, navíc Sklenička (Ústí) 5 min. a do konce zápasu. Bez využití. Diváci: 711.
Mladá Boleslav - Most 8:3 (1:2, 3:1, 4:0)
Branky: 26., 44. a 52. Broš, 9. Lenc, 21. Pabiška, 38. Vrbata, 53. Výborný, 59. Koudelka - 20. a 33. Tauš, 17. Smolka. Rozhodčí: Talpa - Beneš, Krátký. Vyloučení: 5:8, navíc Tauš (Most) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2405.
Třebíč - Litoměřice 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 5. a 47. Vondráček, 31. Křivohlávek. Rozhodčí: Přikryl - Klein, Toman. Vyloučení: 7:7, navíc Bilčík - Švagrovský oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 1110.
České Budějovice - Jihlava 1:0 v prodl.
Branka: 61. Melka. Rozhodčí: Schmejkal, Wurtherle - Šperl, Zíka. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 3771.