Litoměřice - Ml. Boleslav 0:3Boleslav zdolala Litoměřice a zvýšila vedení v první lize

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 16. kole první ligy Litoměřice 3:0 a navýšili náskok v čele tabulky na čtyři body. Druhá Jihlava totiž sice vyhrála poosmé v řadě, ale Most zdolala 4:3 až po samostatných nájezdech, takže se jí díky triumfu 4:1 na ledě Kadaně přiblížila třetí Olomouc.

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z vítězství - ilustrační foto

Boleslav rozdělila v Litoměřicích své branky rovnoměrně do všech třetin, v první se trefil Nouza, ve druhé Loskot a v závěrečné Mikulík. Domácím se nepodařilo brankáře Valenta naopak překonat ani jednou a protáhli sérii porážek v řadě na pět.

Jihlava začala proti Mostu plnit roli favorita už v 15. minutě, kdy na konci souhry v početní výhodě stál Seman. Na začátku druhé třetiny zvýšil Březina, jenže v 25. minutě propálil Sáblíka Slavíček. Dukle vrátil dvoubrankové vedení blafákem Čachotský, ale hosté díky přesilovkovým zásahům Pšurného a Charouska srovnali. V nájezdech rozhodl duel jihlavský Důras.

Olomouc se Jihlavě přiblížila díky pohodlnému vítězství 4:1, kterým ukončila sérii čtyř výher Kadaně. Hanáci vstřelili díky Rácovi a Ostřížkovi, Knotkovi a Vodnému v úvodních třetinách po dvou gólech, za domácí jen snížil Dobrovolný.

Třebíč vedla v duelu klubů z Vysočiny nad Havlíčkovým Brodem od začátku druhé třetiny díky Čuříkovi, jenomže hosté v závěrečné části díky slepeným gólům Bergera a Maliníka skóre otočili a zvítězili 2:1.

Beroun přerušil sérii pěti porážek v duelu s Ústím nad Labem, které ztratilo pátý z posledních šesti zápasů a propadlo se na dvanáctou příčku. Medvědi vedli už po dvou třetinách 3:0 zásluhou Matějky, Kubici a Divíška, za hosty snížil v úvodu závěrečné části Roubík.

Budějovice prohrály v Šumperku 2:4, Havířov zvítězil doma 4:1 nad posledními Benátkami nad Jizerou.

16. kolo první hokejové ligy:
Litoměřice - Mladá Boleslav 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Nouza, 26. Loskot, 47. Mikulík. Rozhodčí: Schmejkal, Vampola - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 1040.
Jihlava - Most 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 16. Seman, 22. Březina, 37. Čachotský, rozh. nájezd Důras - 25. Slavíček, 41. Pšurný, 55. Charousek. Rozhodčí: Volf - Černý, Reich. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci:1534.
Kadaň - Olomouc 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Branky: 39. Dobrovolný - 8. Rác, 14. Ostřížek, 26. Knotek, 27. Vodný. Rozhodčí: Smitka - Šulo, Koskuba. Vyloučení: 2:2. Bez využití.
Beroun - Ústí nad Labem 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Branky: 19. Matějka, 24. Kubica, 38. Divíšek - 41. Roubík. Rozhodčí: Zubzanda - Hynek, Belko. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 300.
Šumperk - České Budějovice 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Branky: 4. Brunec, 27. Půhoný, 52. Holík, 59. Semorád - 42. Chmelíř, 49. Skuhravý. Rozhodčí: Trombík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1027.
Havířov - Benátky nad Jizerou 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 4. Klimíček, 25. Marosz, 40. Maruna, 57. Jakúbek - 43. Skořepa. Rozhodčí: Mrkva - Lukš, Novák. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 1801.
Třebíč - Havlíčkův Brod 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 21. Čuřík - 45. Berger, 46. Maliník. Rozhodčí: Šír, Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 1570.