Ml. Boleslav - Šumperk 4:0Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v první lize Šumperk s nulou

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 27. kole první ligy Šumperk 4:0 a dál vedou tabulku o osm bodů před Jihlavou. Dukla vstoupila do druhé poloviny základní části domácí výhrou 4:2 nad Havířovem a připsala si čtvrté vítězství za sebou.

Mladá Boleslav rozhodla o přesvědčivém vítězství už během úvodních 24 minut, v nichž vstřelila všechny čtyři góly. Lídr pořadí nahrávačů David Výborný se proti Šumperku proměnil ve střelce a při početních výhodách skóroval na začátku první i druhé třetiny. Druhou nulu v sezoně vychytal jednadvacetiletý Roman Will.

Také Jihlava ovládla první dvě třetiny, po nichž rovněž vedla 4:0. V poslední části hry dvakrát skóroval Havířov, ale drama se nekonalo a svěřenci trenéra Petra Vlka si vítězství pohlídali. Třetí místo udržela Olomouc po vítězství 3:1 nad Třebíčí.

Čtvrtý Havlíčkův Brod byl na ledě Českých Budějovic od počátku aktivnější a domácí mohli děkovat brankáři Kůdelovi, který zlikvidoval sólové nájezdy Havla a Dvořáka a vyřešil i další nebezpečné situace. Na Havlovu střelu švihem z levého kruhu ale již nedosáhl, poté ho dvakrát zachránila tyč. Jihočeši vyrovnali šťastnou tečí Ferebauera, ale chybnou rozehrávkou umožnili soupeři vstřelit druhý gól a klesli na předposlední místo.

Benátky nad Jizerou porazily Beroun 5:0 a v domácím prostředí získaly tři body teprve potřetí. Poslední Most podlehl Litoměřicím 1:4, v dalším severočeském derby Ústí nad Labem zdolalo Kadaň 3:0. První gól padl až v 51. minutě po Klozově sólu, už jedenáct sekund poté ale překonal Kostúra střelou z dálky i Vávra. Ústecký veterán Orct se radoval z vychytané nuly.

27. kolo první hokejové ligy:
Olomouc - Třebíč 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 26. Kindl z tr. střílení, 36. Selingr, 59. Knotek - 45. Čuřík. Rozhodčí: Jeřábek, Volf - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:8, navíc Dlapa (Třebíč) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1371.
Most - Litoměřice 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 5. Marek - 9. a 11. Čermák, 43. Procházka, 54. Humphries. Rozhodčí: R. Svoboda - Rozlílek, Svobodová. Vyloučení: 6:10, navíc Zavřel (Most) 10 min. Bez využití. Diváci: 532.
Ústí nad Labem - Kadaň 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 51. Kloz, 51. Vávra, 54. Baránek. Rozhodčí: Horinek - Hynek, Gerát. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 773.
Jihlava - Havířov 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)
Branky: 6. Hubáček, 19. Štebih, 21. Zeman, 37. Haluza - 47. Sztefek, 51. Říčka. Rozhodčí: Blecha - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1622.
Mladá Boleslav - Šumperk 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)
Branky: 4. a 23. Výborný, 16. Lenc, 24. Demel. Rozhodčí: Petružálek - Bosák, Šmika. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 2150.
Benátky nad Jizerou - Beroun 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 3. Jonák, 38. Krejčík, 39. Kica, 59. Dušek, 60. Špaček. Rozhodčí: J. Jílek, Schmejkal - Šperl, Zíka. Vyloučení: 7:10. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 225.
České Budějovice - Havlíčkův Brod 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 43. Ferebauer - 34. Havel, 55. Stehlík. Rozhodčí: Würtherle - M. Jílek, Samuel. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 3256.