Jihlava - Ústí n. Labem 9:3Hokejisté Jihlavy v první lize nastříleli devět branek Ústí

Hokejisté Jihlavy deklasovali v 30. kole první ligy 9:3 Ústí nad Labem a připsali si sedmou výhru za sebou. Hattrickem se v dresu druhého týmu tabulky blýskl Marek Prokš, jenž tři branky v jednom utkání zaznamenal podruhé v sezóně.

Dukla o vítězství rozhodla v průběhu druhé třetiny, v níž síť hostujícího celku zatížila šesti brankami. Ústeckého brankáře Petráska nahradil v 35. minutě Dlouhý, ale ani to gólostroj Jihlavy nezastavilo.

V čele tabulky je stále s osmibodovým náskokem Mladá Boleslav, jež si také připsala vítězství o šest branek. Beroun odolával lídrovi dvě třetiny, ve třetí části však pro domácí přišla čtyřgólová sprcha, které nedokázal zabránit ani Adam Svoboda. Ze Slavie vypůjčený gólman ve svém druhém zápase za Beroun inkasoval sedm branek, z toho tři od Nouzy, jenž se na výhře Bruslařského klubu 7:1 podílel hattrickem.

Třetí Olomouc zvítězila 3:1 v Litoměřicích, které vedly od 9. minuty po gólu Mataie. Další změny skóre přišly až v závěrečné dvacetiminutovce a jejich autory byli pouze Kohouti. Nejprve vyrovnal Knotek, do vedení dostal hosty Řípa a do prázdné branky upravil na konečných 1:3 Pekr.

Jako jediný z nejlepší prvoligové čtveřice prohrál Havlíčkův Brod, který podlehl 2:4 na ledě Šumperku. Draci po třech prohrách v řadě dokázali vyhrát hlavně zásluhou důležitých branek obránců. V poslední sekundě první třetiny prostřelil svého spoluhráče z Vítkovic Šindeláře Dudáš, vítěznou trefu první brankou v sezóně zaznamenal pět minut před koncem Tesařík.

30. kolo první hokejové ligy:
Beroun - Mladá Boleslav 1:7 (0:1, 1:2, 0:4)
Branky: 28. Babka - 10., 41. a 51. Nouza, 26. Ovčačík, 28. Kurka, 42. Demel, 52. Broš. Rozhodčí: Svoboda - Šperl, Zíka. Vyloučení: 6:3, navíc Žabka (M. Boleslav) 10 min. a do konce zápasu. Bez využití. Diváci: 300.
Šumperk - Havlíčkův Brod 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 20. Dudáš, 24. Haas, 55. Tesařík, 59. Brunec - 16. Drtina, 36. Havel. Rozhodčí: Blecha - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 4:3. Využití 1:2. Diváci: 862.
Benátky nad Jizerou - Most 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branky: 4. Klimt, 23. Pabiška, 33. Kica, 37. Bárta. Rozhodčí: Talpa - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:7, navíc Šimek 10 min., Niko 5 min. a do konce zápasu - Pavelka 10 min., Szabo 5 min. a do konce zápasu. Využití: 1:0. Diváci: 198.
Jihlava - Ústí nad Labem 9:3 (1:0, 6:2, 2:1)
Branky: 35., 38. a 53. Prokš, 31. a 46. Čachotský, 2. Vysloužil, 24. Důras, 34. Malec, 35. Hubáček - 34. Boháč, 35. Vávra, 42. Baránek. Rozhodčí: Jeřábek - Adamec, Poruba. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:0. Diváci: 1533.
Havířov - Třebíč 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 5. Maruna, 35. Klimša, 57. Sztefek - 22. Křivohlávek. Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. Diváci: 2444.
Litoměřice - Olomouc 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky: 9. Matai - 42. Knotek, 54. Řípa, 60. Pekr. Rozhodčí: Schmejkal - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1280.
Kadaň - České Budějovice 0:1 po sam. nájezdech
Rozhodující sam. nájezd Skuhravý. Rozhodčí: Petružálek - Beneš, Krátký. Vyloučení: 2:3, navíc Skuhravý (Č. Budějovice) 10 min. Bez využití. Diváci: 320.