Třebíč - Litoměřice 3:2Třebíč díky dvěma gólům debutanta Pivka porazila Litoměřice

Hokejisté Mladé Boleslavi si v souboji vedoucího celku první ligy s posledním poradili na vlastním ledě 7:2 s Mostem. V dresu Třebíče prožil v pondělním 33. kole vydařenou premiéru útočník Libor Pivko, který dvěma góly rozhodl o výhře 3:2 nad Litoměřicemi.

Boleslav si zajistila jasné vítězství až ve druhé polovině zápasu, na úvodní branku domácího Nouzy z první třetiny totiž v 26. minutě odpověděl Bojer. Ještě do přestávky se ale za Středočechy trefili Lenc, Ovčačík a opět Nouza. Tři góly dal lídr tabulky zásluhou Klimenty, Broše a Demela i v závěrečném dějství, za hosty pouze čtyři minuty před koncem korigoval Smolka.

Most tak utrpěl sedmou porážku za sebou, zatímco Boleslavští dali zapomenout na zaváhání z předchozího kola, v němž podlehli 3:4 po nájezdech na ledě Benátek nad Jizerou. Tabulku vedou o devět bodů před Olomoucí, jež si poradila 4:1 právě s Benátkami.

Pivko dvakrát skóroval

Brněnský útočník Pivko, který se v dresu Třebíče rozehrává po operaci kolena, se proti Litoměřicím prosadil poprvé v 22. minutě, kdy zvýšil na 2:0. Hosté ale ještě do přestávky snížili zásluhou Suji a stejný hráč v úvodu třetí třetiny vyrovnal. Bývalý hráč Nashvillu Pivko poté rozhodl šťastným přesilovkovým gólem tři minuty před koncem.

Černou sérii prodloužil Beroun, když podlehl 2:9 na ledě Havlíčkova Brodu a připsal si pátou prohru za sebou. Na vysoké výhře domácích, kteří dali v každé třetině po třech gólech, se hattrickem podílel Berger.

Ústí nad Labem deklasovalo Havířov

Debakl utrpěl také Havířov, který v Ústí nad Labem podlehl 0:7 a prohrál po pěti výhrách v řadě. Zápas začal kvůli prasklině v ledu s téměř dvacetiminutovým zpožděním.

Předposlední Kadaň prohrála v Šumperku 1:2 po nájezdech a zaznamenala desátou porážku za sebou.

33. kolo první hokejové ligy:
Třebíč - Litoměřice 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 22. a 57. Pivko, 18. Wasserbauer - 40. a 45. Suja. Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení 5:4. Bez využití. Diváci: 1240.
České Budějovice - Jihlava 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 28. Kotalík z trestného střílení - 4. a 50. Zeman, 38. Haluza. Rozhodčí: Úlehla, Hribík - Svoboda, Kis. Vyloučení: 7:6, navíc Skuhravý - Štebih oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 3461.
Mladá Boleslav - Most 7:2 (1:0, 3:1, 3:1)
Branky: 16. a 39. Nouza, 33. Lenc, 36. Ovčačík, 45. Klimenta, 48. Broš, 53. Demel - 26. Bojer, 57. Smolka. Rozhodčí: Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Diváci: 1650.
Havlíčkův Brod - Beroun 9:2 (3:0, 3:1, 3:1)
Branky: 22., 51. a 57. Berger, 1. Milfait, 5. Stach, 18. Švihálek, 23. Rousek, 25. Havel, 53. Maliník - 28. Strnad, 58. Divíšek. Rozhodčí: Blecha - Malý, Toman. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. Diváci: 695.
Ústí nad Labem - Havířov 7:0 (4:0, 3:0, 0:0)
Branky: 1. Kloz, 2. Dan. Boháč, 10. Rod, 19. D. Tůma, 23. Kuchynka, 36. M. Hanzl, 39. Vávra. Rozhodčí: Zubzanda - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 573.
Olomouc - Benátky nad Jizerou 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 32. Knotek, 47. Diviš, 56. Jaroměřský, 58. Rác - 7. Skořepa. Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 6:7, navíc Diviš 5 min. a do konce utkání - Plodek 10 min., Beránek a Niko (Ben) oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 914.
Šumperk - Kadaň 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 40. Žálčík, rozhodující nájezd Staněk - 33. Hammerbauer. Rozhodčí: Doležal - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:9. Bez využití. Diváci: 822.