Ml. Boleslav - Olomouc 2:1Hokejisté Mladé Boleslavi po pauze porazili ve šlágru Olomouc

Hokejisté Mladé Boleslavi v prvním utkání po vánoční pauze porazili v šlágru 36. kola první ligy 2:1 Olomouc. Tabulku druhé nejvyšší soutěže vede Bruslařský klub už o deset bodů před Jihlavou, jež se dostala na druhou pozici před Hanáky.

Souboj prvního s druhým rozhodly přesilovky, v nichž padly všechny tři góly. Ve 14. minutě otevřel skóre dorážející Broš, po šesti minutách druhé třetiny srovnal olomoucký Selingr, ale ještě před koncem prostřední dvacetiminutovky strhl výhru na stranu domácích Meland. Američan se při svém druhém startu za Středočechy blýskl krásnou střelou z ostrého úhlu do horního růžku Vošvrdovy branky.

Jihlava potvrdila roli favorita a porazila na Horáckém stadiónu 6:0 Šumperk. Dukla předvedla exhibici především v třetím dějství, v němž nastřílela čtyři branky. Svěřenci trenéra Petra Vlka vyhráli už pátý duel v řadě a osmý za sebou doma.

Do sestavy Jihlavy se na jeden zápas vrátil po operaci kolena jednačtyřicetiletý Viktor Ujčík, jenž po utkání kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům ukončil kariéru.

Vedle jihlavského Ritticha vychytal v sobotu nulu i havlíčkobrodský Kacetl, jenž pomohl Rebelu k výhře 2:0 na ledě posledního Mostu. Severočeši neuspěli v prvním duelu pod vedením nového kouče Radka Mrázka, jenž o vánočních svátcích nahradil odvolaného Lea Gudase.

36. kolo první hokejové ligy:
Beroun - Kadaň 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 31. Marek - 8. Chrpa, rozhodující sam. nájezd Kůs. Rozhodčí - Hejduk - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:12. Využití: 1:0. Diváci: 250.
Ústí nad Labem - České Budějovice 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 54. Loskot, rozhodující sam. nájezd M. Hanzl - 38. Ondřej. Rozhodčí: Souček, Schmejkal - Svobodová, Jílek. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. Diváci: 1345.
Mladá Boleslav - Olomouc 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 14. Broš, 37. Meland - 26. Selingr. Rozhodčí: Pešina, Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 10:9, navíc Ondrušek (Olomouc) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3210.
Jihlava - Šumperk 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)
Branky: 13. a 50. Haluza, 41. a 46. Zeman, 39. Seman, 44. Jaroš. Rozhodčí: Talpa - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 2196.
Benátky nad Jizerou - Třebíč 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 35. Krejčík z tr. střílení - 11. a 54. Čuřík, 45. Mikeska. Rozhodčí: Würtherle - Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:4, navíc Bárta (Benátky) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 0:1. Diváci: 314.
Havířov - Litoměřice 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Branky: 26. Šlahař, 31. Krisl, 51. Kanko - 6. Husák. Rozhodčí: Přikryl - Novak, Luks. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 3022.
Most - Havlíčkův Brod 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 10. Milfait, 35. Havel. Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Toman. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 352.