Třebíč - Mladá Boleslav 3:4Hokejisté Mladé Boleslavi vedou první ligu už o 15 bodů

Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v 39. kole první ligy 4:3 v Třebíči a po sedmé výhře za sebou vedou tabulku už o 15 bodů. Zaváhaly totiž druhá Olomouc i třetí Jihlava.

Favorit z Mladé Boleslavi zvládl v Třebíči dokonale první třetinu, ve které čtyřmi góly vyhnal z branky domácího brankáře Zelenku. Náhradník Dusík ve zbytku zápasu neinkasoval, přesto všechny body putovaly z Třebíče. Horácká Slavia ve druhé části proměnila dvě přesilové hry a dostala se na rozdíl jediné branky, v posledním dějství ale hosté těsný náskok uhájili.

Druhá Olomouc prohrála 1:2 v Havlíčkově Brodě, přestože Rebelům chybělo kvůli zranění několik klíčových hráčů včetně kapitána Polodny. Jeho spoluhráči si ale vedli výborně, ve 13. minutě je poslal do vedení zblízka Jakub Kadlec. A i když Mora v prostřední části vyrovnala zásluhou Bartoně, domácí si v závěrečném dějství vzali těsné vedení zpět po zásahu Zdráhala. Hanáci byli blízko vyrovnání, jenže Vodnému sebral při nařízeném trestném střílení radost výborně chytající brankář Kacetl.

Zaváhání Olomouce nevyužila Jihlava, jež se mohla dostat na druhé místo v případě vítězství v Berouně. Medvědi byli vzhledem k desetizápasové sérii porážek outsiderem, ale Duklu díky pozorné obraně a výborně chytajícímu brankáři Cikánkovi porazili 2:1.

Po šesti porážkách bodovaly naplno České Budějovice, jež v duelu nováčků zdolaly 2:1 Havířov. Jihočeši otevřeli skóre ve vlastním oslabení, v němž Skuhravý po objetí branky snadno obelstil nepozorného Danečka. Plynulost hry ve druhé třetině narušila série sedmi vyloučení, přičemž domácí se ubránili i ve třech a sami využili početní výhodu ke vstřelení druhého gólu. Hosté zkorigovali rovněž z přesilovky necelé čtyři minuty před třetí sirénou.

39. kolo první hokejové ligy:
Kadaň - Most 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 6. J. Novák, 23. Chlouba, 23. Trefný - 43. Písařík z tr. střílení, 49. Slavíček. Rozhodčí: Zubzanda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 495.
Beroun - Jihlava 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 6. Hrdel, 53. Malý - 53. Důras. Rozhodčí: Horinek - Beneš, Krátký. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 500.
Šumperk - Ústí nad Labem 4:3 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 7. Brunec, 48. Půhoný, 55. Haas, 63. Moskal - 11. a 60. Loskot, 4. Přeučil. Rozhodčí: Blecha - Klein, Toman. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 1078.
Třebíč - Mladá Boleslav 3:4 (1:4, 2:0, 0:0)
Branky: 7. Fořt, 32. Kaut, 35. Čuřík - 3. Lenc, 8. Protivný, 14. Pabiška, 16. Jarůšek. Rozhodčí: Šír, Přikryl - Lukš, Novák. Vyloučení: 2:7. Využití: 3:0. Diváci: 1710.
Litoměřice - Benátky nad Jizerou 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Suja, 18. Novák, 18. Čermák, 25. Chlapík. Rozhodčí: Bejček - Šperl, Zíka. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1640.
Havlíčkův Brod - Olomouc 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 14. Jakub Kadlec, 46. Zdráhal - 39. Bartoň. Rozhodčí: Jílek, Schmejkal - Svoboda, Štětina. Vyloučení: 3:7, navíc Pekr (Olomouc) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1058.
České Budějovice - Havířov 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 5. Skuhravý, 39. Kotalík - 57. Sztefek. Rozhodčí: Úlehla - Kis, Svoboda. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3325.