Ml. Boleslav - Kadaň 3:0Hokejisté Mladé Boleslavi oplatili Kadani domácí porážku

Hokejisté Mladé Boleslavi oplatili v 41. kole první ligy Kadani jedinou domácí porážku v normální hrací době, kterou v této sezóně utrpěli. Suverénní lídr druhé nejvyšší soutěže v sobotu soupeře ze severu Čech porazil 3:0.

Hokejisté Mladé Boleslavi se radují z vítězství - ilustrační foto.

Na deváté tříbodové výhře Mladé Boleslavi za sebou se podílel dvěma góly nejlepší střelec mužstva Nouza, zbylou branku vstřelil Jarůšek. Brankář Will si připsal pátou nulu v sezóně.

Bez inkasované branky vyhrála také třetí Jihlava, jež přitom ve středu utrpěla sedmigólový debakl s Havířovem. Dukla zvítězila s čistým kontem gólmana Ritticha 5:0 v Benátkách nad Jizerou, které porazila i počtvrté v sezóně.

Třináctigólová přestřelka byla k vidění v Olomouci, kde druhý tým tabulky zdolal 8:5 hosty z Šumperku. V dresu vítězů se trefili dvakrát šumperský odchovanec Kindl, Knotek a Vodný.

České Budějovice zůstávají předposlední

Nováček z Havířova po výhře nad Jihlavou zdolal i čtvrtý Havlíčkův Brod. Hosté z Vysočiny dokázali ve třetí třetině stáhnout dvougólovou ztrátu a vynutit si prodloužení, v jehož poslední minutě však rozhodl po samostatné akci domácí Říčka.

Hokejisté Litoměřic udělali důležitý krok k prvnímu vítězství na ústeckém ledě během svého prvoligového působení už v úvodní třetině, kterou vyhráli 3:1. Dvougólovým rozdílem utkání také skončilo, Stadion na ledě Lvů uspěl 6:4.

Čtyři tisíce diváků v Českých Budějovicích byly svědky porážky domácích hokejistů 0:3 s Třebíčí. Motor vychytal hostující brankář Novotný a bývalý extraligový tým zůstal předposlední.

41. kolo první hokejové ligy:
Most - Beroun 4:2 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky: 15. a 43. Slavíček, 37. Majdan, 60. Písařík - 39. Špelda, 57. Marek. Rozhodčí: Schmejkal, Souček - Rozlílek, Špůr. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:2. Diváci: 377.
Ústí nad Labem - Litoměřice 4:6 (1:3, 1:1, 2:2)
Branky: 5. a 44. Loskot, 34. Černý, 53. Alinč - 13. a 52. Humphries, 1. Koudelka, 18. Husák, 22. Bajaruns, 45. Chlapík. Rozhodčí: Úlehla - Kis, T. Svoboda. Vyloučení: 9:5, navíc Míka a Husák (oba Litoměřice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1437.
Benátky nad Jizerou - Jihlava 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 6. a 58. Malec, 10. Seman, 39. Velecký, 47. Zeman. Rozhodčí: R. Svoboda - M. Jílek, M. Svoboda. Vyloučení: 10:7, navíc Říha (Benátky) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 472.
Havířov - Havlíčkův Brod 5:4 v prodl. (1:1, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 35. a 44. Haas, 10. Pechanec, 28. Sztefek, 65. Říčka - 45. a 53. Polodna, 6. Berger, 22. Ondráček. Rozhodčí: Jeřábek ml. - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:6, navíc Maruna (Havířov) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 3044.
Mladá Boleslav - Kadaň 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 10. a 47. Nouza, 44. Jarůšek. Rozhodčí: Doležal - Beneš, Krátký. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 2100.
Olomouc - Šumperk 8:5 (5:3, 1:0, 2:2)
Branky: 4. a 5. Kindl, 9. a 51. Knotek, 13. a 35. Vodný, 1. Řípa, 52. Houdek - 10. Novotný, 14. Staněk, 15. Sedlák, 46. Haas, 60. Dudáš. Rozhodčí: Přikryl - Lukš, Novák. Vyloučení: 5:7, navíc Pekr (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 2674.
České Budějovice - Třebíč 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 13. Čuřík, 33. Vondráček, 59. Laš. Rozhodčí: Hejduk - D. Štětina, J. Štětina. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 4032.