Most - Benátky nad Jizerou 1:8Hokejisté Benátek v první lize znovu vysoko vyhráli

Hokejisté Benátek nad Jizerou předvedli v první lize po středeční kanonádě 9:1 v Havířově další gólovou smršť. Tým, který bojuje o postup do play off, zvítězil v 43. kole na ledě posledního Mostu 8:1.

Úvodní třetina přitom skončila nerozhodně, pak už ale zápasu jednoznačně kralovali Středočeši. Po dvou gólech vstřelili Bárta a Krejčík.

Benátky mají na osmém místě tabulky tříbodový náskok před devátým Ústím nad Labem, které zdolalo Jihlavu 4:3. Domácí přitom po druhé třetině vedli 4:1, ale v závěrečné části si zápas hodně zkomplikovali. Nejprve snížil Prokš, a když Kaláb potrestal vyloučení domácího Vobořila, nastalo drama. V závěrečné hře bez brankáře ale hosté trefili jen tyč.

Desetizápasová série Mladé Boleslavi bez ztráty bodu skončila, lídr tabulky na svém ledě porazil Beroun 4:3 až v prodloužení. Hosté skórovali už po 53 vteřinách a v páté minutě Petruška zvýšil vedení Medvědů na 2:0. Ještě v první třetině snížil Nouza, dvoubrankový náskok pak Berounu v 48. minutě vrátil Třetina. Domácí Lenc a Nouza ale stihli vyrovnat a dvě vteřiny před koncem prodloužení rozhodl Klimenta.

Druhá Olomouc i přes rozsáhlou marodku deklasovala Litoměřice 6:0 a na lídra ztrácí 16 bodů. Čisté konto vychytal Halász.

Předposlední České Budějovice podlehly v souboji o dvanácté místo Kadani 0:3. V dalším utkání tabulkových sousedů zvítězila Třebíč nad Havířovem 3:2 v prodloužení, v 62. minutě prostřelil brankáře hostů Matouška obránce Bilčík. Jednobrankovým rozdílem skončil i zápas v Havlíčkově Brodu, odkud si porážku 1:2 odvezl Šumperk.

43. kolo první hokejové ligy:
Most - Benátky nad Jizerou 1:8 (1:1, 0:3, 0:4)
Branky: 17. Majdan - 36. a 53. Bárta, 46. a 60. Krejčík, 2. Klimt, 25. Pabiška, 31. Špaček, 45. Dušek. Rozhodčí: Petružálek - Jílek, Svobodová. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 255.
Mladá Boleslav - Beroun 4:3 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 12. a 56. Nouza, 54. Lenc, 65. Klimenta - 1. Strnad, 5. Petruška, 48. Třetina. Rozhodčí: Hejduk, Schmejkal - Rozlílek, Toman. Vyloučení: 9:11, navíc Mikulík (M. Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1890.
Ústí nad Labem - Jihlava 4:3 (2:1, 2:0, 0:2)
Branky: 9. Loskot, 10. Přeučil, 34. Vávra, 39. Vaněk - 20. Hubáček, 44. Prokš, 57. Kaláb. Rozhodčí: Würtherle - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 903.
Třebíč - Havířov 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 15. a 46. Fořt, 62. Bilčík - 20. Marosz, 21. Maruna. Rozhodčí: Mrkva - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 1780.
Havlíčkův Brod - Šumperk 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 5. Drtina, 42. Jank - 50. Sedlák. Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 843.
České Budějovice - Kadaň 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 28. Chrpa, 56. Kůs, 59. Hromas. Rozhodčí: Horinek - Beneš, Krátký. Vyloučení: 7:7, navíc Kůdela 10 min. - Hlava 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3718.
Olomouc - Litoměřice 6:0 (3:0, 2:0, 1:0)
Branky: 6. Diviš, 13. Vodný, 20. Pekr, 37. Kindl, 38. Herman, 50. Jaroměřský. Rozhodčí: Talpa - D. Štětina, J. Štětina. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 951.