České Budějovice - Benátky nad Jizerou 1:2 SNBenátky po výhře v Českých Budějovicích zvýšily šance na play off

Hokejisté Benátek nad Jizerou zvýšili po 47. kole náskok na osmém místě prvoligové tabulky, jež jako poslední zajišťuje postup do play off. Středočeši dnes vyhráli 2:1 po samostatných nájezdech v Českých Budějovicích a díky šesté výhře za sebou mají pět kol před koncem základní části oproti devátému Šumperku k dobru deset bodů. Obě branky v normální hrací době padly už v první třetině. Domácí poslal do vedení ve 3. minutě Kuchejda, čtyři minuty nato však vyrovnal Skořepa. Rozhodnutí přinesly až samostatné nájezdy, v jejichž sedmé sérii ukončil zápas hostující Špaček. Šumperk ztratil v boji o play off bod na Benátky po domácí porážce 2:3 v prodloužení s Litoměřicemi. Draci přitom vedli už v 5. minutě o dva góly, hostům se však podařilo zápas otočit. O dvojbodovém zisku a definitivní jistotě play off pro Litoměřice rozhodl ve čtvrté nastavené minutě svým druhým gólem v utkání Bahenský. Na desáté místo bod za Šumperk kleslo Ústí nad Labem, jež utrpělo debakl 1:5 na ledě vedoucí Mladé Boleslavi. Hosté sice vyhráli první třetinu díky gólu Roubíka, ale už jistý vítěz základní části otočil skóre ve druhé třetině. Po brankách Starého a Jarůška završil produktivní desetiminutovku Loskot, jenž se přitom teprve minulý týden vrátil do Mladé Boleslavi z hostování právě v Ústí. Jasné vítězství domácí stvrdili ve třetí třetině velmi podobnými góly. Nejprve v 50. minutě v přesilovce Starý tečoval Pojkarovu střelu od modré a o dvě minuty později Demel v klasickém počtu hráčů usměrnil do brány ránu Tomana.

Druhá Olomouc chtěla v duelu proti posledními Mostu napravit dvě předchozí porážky bez vstřelené branky, ale nezačala dobře. V 10. minutě prohrávala po brankách Smolky a Tauše 0:2. V přesilovce pak snížil Marosz a ve druhé části po sólové akci srovnal Selingr, ale v závěru mohli zase dvakrát skórovat hosté. Při vyloučení Cartelliho však Moru dvěma výjimečnými zákroky proti gólovým střelám Čížka a Nedrdy zachránil brankář Halász. Favorit nakonec dosáhl na povinné vítězství v samostatných nájezdech, které rozhodl Selingr.

Spolu s Litoměřicemi dnes stvrdila postup do play off také Třebíč, jež se díky vítězství 5:1 nad Berounem dostala na páté místo před Litoměřice. Na definitivu si ještě musí počkat sedmý Havířov, který podlehl 2:4 v Kadani a před Šumperkem má náskok 14 bodů.

47. kolo první hokejové ligy:
Havlíčkův Brod - Jihlava 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)
Branky: 9. Korím, 42. Pohl, 56. Drtina - 28. a 33. Mocek, 1. Prokš, 49. Hubáček, 60. Jaroš. Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Kis, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 2631.
Kadaň - Havířov 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)
Branky: 13. a 26. Gajovský, 27. Ton, 41. Jíra - 32. Maruna, 33. Klimša. Rozhodčí: Talpa - Šperl, Zíka. Vyloučení: 4:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 258.
Šumperk - Litoměřice 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 1. Semorád, 5. Moskal - 54. a 64. Bahenský, 31. Žovinec. Rozhodčí: Mrkva - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:8, navíc Haas - Kolář oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 746.
Olomouc - Most 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 26. a rozhodující sam. nájezd Selingr, 15. Marosz - 8. Smolka, 10. Tauš. Rozhodčí: Přikryl - Novák, Poruba. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 920.
České Budějovice - Benátky nad Jizerou 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Kuchejda - 7. Skořepa, rozhodující sam. nájezd Špaček. Rozhodčí: Jílek, Schmejkal - Gerat, Hynek. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:1. Diváci: 3710.
Třebíč - Beroun 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 5. a 51. Laš, 32. Dolníček, 39. Křivohlávek, 59. Kadela - 25. Marek. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 1120.
Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
Branky: 28. a 50. Starý, 29. Jarůšek, 37. Loskot, 52. Demel - 12. Roubík. Rozhodčí: Petružálek - Kostuba, Sulo. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1660.