Rubriky:

WSM liga

Kladno nenavýší svůj podíl v hokejovém klubu, dá znovu 30 miliónů

26. srpna 2014 13:47 - Kladno

Kladno nenavýší svůj podíl v hokejovém klubu, přidá peníze mládeži a nebude v příští sezoně dotovat prvoligový A-tým. Celkem město podporuje hokej zhruba 30 milióny korun ročně a tato suma se měnit nebude. Novinářům to na dnešní tiskové konferenci řekl primátor Kladna Dan Jiránek (ODS).

 

Vlastimil Vacek, Právo

Původně město chtělo penězi za nákup vyššího podílu A-tým nepřímo podpořit. Na základě dohody s vedením hokejového klubu ale nakonec přistoupilo k jednoduššímu řešení, kdy klub bude díky dotaci mít menší výdaje na mládež a bude tak moci více podpořit A-mužstvo. Postup schválila městská rada, odsouhlasit ho musejí ještě zastupitelé.

Extraligový tým dostával od města ročně osmimiliónovou dotaci a mládež sedmimiliónovou. "Důvodem změny podpory je výsledek pravidelného auditu města, na jehož základě nebylo zastupitelům doporučeno podporovat profesionální sportovní tým, který zároveň obchoduje s hráči na evropské úrovni," uvedl primátor.

Doporučení vychází z pravidel Evropské unie. V následující sezóně se celkem asi 30 miliónů korun rozdělí na provoz stadiónu, což je asi 18 miliónů, a mládež, což přesáhne 13 miliónů korun. Město navíc letos investuje do opravy zimního stadiónu dalších více než 32 miliónů.

Kladnu nyní patří v klubu 30 procent, zbývajících 70 má společnost Hokej Kladno, patřící Jaromíru Jágrovi. Město mělo dříve extraligovému celku doplatit v rámci dotace více než pět milionů korun, ale protože tým letos sestoupil do první ligy, nebyla smlouva o této podpoře platná a její úpravou se zabývala městská rada.

Peníze město původně chtělo využít na nákup většího podílu. Klub by tak získal finance a město větší vliv.

ČTK

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..