Most - Kladno 1:5Eberle řídil vítězný vstup kladenských hokejistů do první ligy

Kladenští hokejisté vstoupili do první ligy vítězstvím 5:1 v Mostu, dvěma góly a dvěma asistencemi se o to nejvíce zasloužil útočník Jan Eberle. Chomutov, který spolu s Kladnem na jaře sestoupil z extraligy, nastoupí proti Kadani až v dohrávce 6. října.

V Mostu, kde utkání sledoval z kladenské střídačky i majitel klubu Jaromír Jágr, vedli hosté po dvou třetinách 2:0. V úvodu třetího dějství pak během necelých šesti minut padly další čtyři branky, ale jen jedna do sítě favorizovaných Středočechů. První formace Rudovský, Dragoun, Eberle byla na ledě u všech pěti kladenských gólů.

Jihlava zvítězila v Českých Budějovicích 4:1. První gól dal po úniku v oslabení hostující Čáp, ve druhé třetině Jihočeši vyrovnali zásluhou Švihálkovy dorážky. Jenže poté budějovická obrana zaspala a Dukla po Zemanově sražené střele z nulového úhlu znovu vedla.

Ve třetím dějství domácí Švihálek trefil jen tyč, na druhé straně přidal v přesilovce třetí jihlavský gól Štebih a při power play zpečetil výhru hostů Důras. Domácí prohrou 1:4 vstoupil do soutěže rovněž prostějovský nováček, i když téměř do konce druhé třetiny nad Litoměřicemi vedl.

Ústecký Roubík zaznamenal hattrick

Třebíč měla zápas v Havířově pod kontrolou, v polovině utkání vedla už 3:0. Až v 48. minutě vykřesal Foltýn domácím fanouškům naději, ale hosté ji zase rychle uhasili.

Také omlazenému ústeckému týmu se první polovina zápasu povedla, po hattricku Roubíka a trefě kapitána Kloze vedl nad Havlíčkovým Brodem dokonce 4:0. Hosté pak vystřídali brankáře, náhradník Svoboda už gól nedostal a celek z Vysočiny alespoň zkorigoval na konečných 2:4.

Benátky si proti Šumperku v úvodu vypracovaly dvoubrankový náskok, jenže Velecký snížil a Šumperští poté hráli po vyloučení Kajínka do konce zápasu dlouhou přesilovku. Vyrovnat však nedokázali, naopak domácí přidali ve druhé a třetí třetině po jedné brance a dokráčeli k poklidnému vítězství 4:1.

1. kolo první hokejové ligy:
Prostějov - Litoměřice 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 14. Kajaba - 39. Procházka, 47. Bílek, 53. Chlapík, 59. Kalla. Rozhodčí: Kopeček - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1650.
Havířov - Třebíč 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
Branky: 48. Foltýn, 60. Haas - 6. Erat, 9. Králík, 34. Holec, 50. Havel. Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 1955.
Benátky nad Jizerou - Šumperk 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 9. a 55. Jonák, 14. Dlouhý, 32. Krejčík - 16. Velecký. Rozhodčí: Škrobák - Krátký, M. Svoboda. Vyloučení: 5:6, navíc Kajínek (Benátky) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 220.
Most - Kladno 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Branky: 41. Tauš - 45. a 46. Eberle, 10. Kehar, 37. Kania, 43. Rudovský. Rozhodčí: Zubzanda - Belko, Rozlílek. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Diváci: 1063.
Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Branky: 18., 28. a 33. Roubík, 32. Kloz - 37. Endál, 56. Babka. Rozhodčí: Petružálek - Kokrment, Podrazil. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:2. Diváci: 652.
České Budějovice - Jihlava 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 22. Švihálek - 9. Čáp, 24. Zeman, 45. Štebih, 60. Důras. Rozhodčí: Talpa - Kreuzer, Samuel. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5011.