Rubriky:

WSM liga

Zastupitelé odsouhlasili podporu kladenského mládežnického hokeje

9. září 2014 15:15 - Kladno

Zastupitelé Kladna odsouhlasili podporu kladenského mládežnického hokeje. Využijí tak peníze původně určené pro podporu extraligového týmu, který však z nejvyšší soutěže sestoupil. Celkem dá město na hokej více než 30 miliónů korun, ale prvoligový A-tým v této sezóně dotovat nebude.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Původně město chtělo zvýšit svůj majetkový podíl v hokejovém klubu a penězi za nákup vyššího podílu A-tým nepřímo podpořit. Na základě dohody s vedením klubu ale nakonec přistoupilo k jednoduššímu řešení, kdy klub bude díky dotaci mít menší výdaje na mládež a bude tak moci více podpořit A-mužstvo. Postup už dříve schválila městská rada.

Primátor Kladna Dan Jiránek (ODS) dnes podporu hokeje zdůvodnil i vyšší úrovní soutěže oproti jiným sportům. "Rodiče díky podpoře platí měsíční příspěvek zhruba tisíc korun namísto čtyř tisíc korun," řekl na jednání zastupitelstva jednatel hokejového klubu Rytíři Kladno a zároveň kladenský radní pro sport Otakar Černý.

Investovat se bude i do opravy stadiónu

Extraligový tým dostával od města ročně osmimiliónovou dotaci a mládež sedmimiliónovou. "Důvodem změny podpory je výsledek pravidelného auditu města, na jehož základě nebylo zastupitelům doporučeno podporovat profesionální sportovní tým, který zároveň obchoduje s hráči na evropské úrovni," uvedl dříve primátor. Doporučení vychází z pravidel Evropské unie.

V následující sezóně se celkem asi 30 miliónů korun rozdělí na provoz stadiónu, což je asi 18 miliónů, a mládež, což přesáhne 13 miliónů korun. Město navíc letos investuje do opravy zimního stadiónu dalších více než 32 miliónů.

Kladnu nyní patří v klubu 30 procent, zbývajících 70 má společnost Hokej Kladno patřící Jaromíru Jágrovi. Město mělo dříve extraligovému celku doplatit v rámci dotace více než pět milionů korun, ale protože tým letos sestoupil do první ligy, nebyla smlouva o této podpoře platná a její úpravou se zabývala městská rada.

Peníze město původně chtělo využít na nákup většího podílu. Klub by tak získal finance a město větší vliv.

ČTK

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..