Benátky - Kladno 2:0Kladno v první lize narazilo, prohrálo v Benátkách

Hokejisté Kladna v druhém kole první ligy klopýtli v Benátkách nad Jizerou a ani přítomnost majitele klubu Jaromíra Jágra na střídačce jim tentokrát k bodům nepomohla. Tým, který na jaře sestoupil z extraligy, nečekaně prohrál na ledě středočeských rivalů 0:2. V čele tabulky mají vedle Benátek plný zisk šesti bodů i vedoucí Jihlava a třetí Třebíč, Kladno je čtvrté.

Rozhodující branku utkání v Benátkách vstřelil 23 vteřin před koncem druhé třetiny v přesilové hře Skořepa, v třetí třetině přidal pojišťovací gól Šimek. Kladenský tým vyslal na Lukášovu branku 29 střel, avšak domácí brankář se si všemi poradil.

Chomutov, další celek, který hrál v minulé sezóně nejvyšší soutěž, nastoupil v první lize poprvé a Litoměřice zdolal 3:1. Jihlava rozhodla o výhře nad Prostějovem už v úvodu, po brankách Důrase a Březiny vedla v 12. minutě nad nováčkem 2:0.

Prostějov je poslední, bez bodu jsou však i České Budějovice, které prohrály v Třebíči 3:5. Domácí tým se dostal do vedení v druhé třetině po Eratově gólu, na Kuchejdovo vyrovnání pak za pouhých deset vteřin později odpověděl Burian a vítězný čtvrtý gól přidal Dolníček.

2. kolo první hokejové ligy:
Benátky nad Jizerou - Kladno 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 40. Skořepa, 54. Šimek. Rozhodčí: Bejček - Maštalíř, D. Štětina. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 703.
Třebíč - České Budějovice 5:3 (1:1, 1:0, 3:2)
Branky: 6. Holec, 29. Erat, 47. Burian, 49. Dolníček, 60. Vodný - 4. Nouza, 47. Kuchejda, 56. Heřman. Rozhodčí: Jeřábek ml. - Kotlík, Zídek. Vyloučení 8:5. Využití: 0:3. Diváci: 1620.
Chomutov - Litoměřice 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: 10. Moore, 16. Dušek, 34. Kämpf - 11. Rys. Rozhodčí: Sýkora - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 2613.
Jihlava - Prostějov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: 8. Důras, 12. Březina, 56. Seman. Rozhodčí: Pražák - Křivohlavý, Špringl ml. Vyloučení: 8:11. Využití: 2:0. Diváci: 1452.
Kadaň - Most 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 5. a 54. Novák, 58. Jíra - 17. Kubinčák, 37. Petruška, 56. Nedrda, rozhodující sam. nájezd Smolka. Rozhodčí: Horinek - T. Svoboda, Kokrment. Vyloučení: 5:9, navíc Trefný (Kadaň) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 272.
Havlíčkův Brod - Havířov 3:4 v prodl. (1:0, 2:3, 0:0 - 0:1)
Branky: 11. a 27. Schleiss, 31. Babka - 30. Pechanec, 33. Jakúbek, 40. Tomi, 61. M. Hlinka. Rozhodčí: Jílek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 417.
Šumperk - Ústí nad Labem 7:5 (1:1, 3:2, 3:2)
Branky: 21. a 38. Velecký, 16. Holík, 31. Novotný, 49. Moskal, 57. Staněk, 60. Haas - 4. Kolafa, 22. T. Vávra, 23. Gengel, 51. Rod, 53. Roubík. Rozhodčí: Šutara - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 4:9, navíc Volke (Ústí n. L.) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 865.