Litoměřice - Třebíč 0:2Třebíč zvítězila v Litoměřicích a upevnila si vedení v první lize

Hokejisté Třebíče znovu s přehledem vládnou první lize. Na druhý Chomutov mají po pátečním zaváhání Pirátů v Jihlavě a svém sobotním vítězství v Litoměřicích 2:0 tříbodový náskok. Na pomyslný bronzový stupínek se vyškrábal Havířov, který doma nastřílel Kladnu pět gólů.

Třebíč potvrdila pozici nejlépe bránícího týmu soutěže. Martin Falter, jeden ze šesti brankářů, který nastoupil za pouhých 17 kol v dresu Horácké Slavie, pochytal všech 38 střel. A jeho spoluhráčům stačily na úspěch jen dvě branky. Bylo to přitom už posedmé v sezoně, kdy se Třebíči nepovedlo v jednom duelu skórovat víc než dvakrát.

Lepší útok než ona mají celkem čtyři celky a dva z nich se dnes utkaly v Českých Budějovicích. Lépe z měření sil se Šumperkem vyšel domácí Motor, který před 4092 diváky triumfoval 6:3. Hrdinou zápasu se stal útočník Tomáš Nouza, jenž se podepsal pod polovinu branek vítězů a v 56. minutě diváci dokonce naházeli na led čepice poté, co vstřelil třetí gól. Rozhodčí mu ale radost z hattricku vzali kvůli postavení v brankovišti.

Kladno nezopakovalo své zářijové vítězství 5:2 z Havířova a v tamní aréně naopak stejným poměrem prohrálo. Byla to jeho osmá porážka v sezoně a na 10. místě vydrželo jen proto, že Ústí nad Labem i Most také nebodovaly. Nováček z Prostějova se naopak v duelu o předposlední místo dočkal třetí výhry v sezoně, když Havlíčkův Brod udolal těsně 3:2.

17. kolo první hokejové ligy:
Prostějov - Havlíčkův Brod 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Branky: 23. T. Káňa, 29. V. Meidl, 41. Roupec - 16. Kuchler, 50. Babka. Rozhodčí: Přikryl - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. Diváci: 1398.
Ústí nad Labem - Kadaň 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 29. Merta - 4. Jakub Novák, 14. Tejnor, 50. M. Kadlec. Rozhodčí: Smitka - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 3:4, navíc Přeučil - Mazanec oba 5 minut a do konce. Využití: 1:0. Diváci: 1023.
České Budějovice - Šumperk 6:3 (2:0, 2:2, 2:1)
Branky: 17. a 29. Nouza, 4. J. Straka, 36. Pajič, 46. Punčochář, 51. Boháč - 31. Berger, 36. Brunec, 41. Velecký. Rozhodčí: Sýkora - Belko, Kokrment. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:2. Diváci: 4092.
Litoměřice - Třebíč 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Branky: 12. Ostřížek, 18. Bartoň. Rozhodčí: J. Jílek - M. Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:7, navíc Šulc - Havel oba 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 1160.
Havířov - Kladno 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 14. Klimša, 27. Maruna, 31. Jakúbek, 32. Loskot, 54. Matějek - 21. Pitule, 54. David Růžička. Rozhodčí: Mikula - Lukš, Novák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 2767.
Benátky nad Jizerou - Most 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)
Branky: 32. a 36. Miškovský, 35. Skořepa - 49. Kubinčák. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 271.