Třebíč - Chomutov 1:2 PPV duelu vedoucích týmů 1. ligy uspěl v Třebíči Chomutov

Hokejisté Třebíče podlehli v magnetu 19. kola první ligy doma druhému Chomutovu 1:2, přesto se udrželi na vedoucím místě tabulky. Stačil jim k tomu fakt, že Piráti zvítězili až v prodloužení. Třebíč tak před svým přemožitelem, který ještě v minulé sezóně hrál extraligu, vede o dva body.

Horácká Slavia ve vyrovnané bitvě vedla, když efektní zadovku Jana Wasserbauerova dopravil za brankovou čáru Jiří Řípa. Chomutov měl ovšem Nikolu Gajovského, který nejdříve v prostřední části pohotovou střelou přes obránce vyrovnal a v prodloužení ideálně našel rozjetého Jiřího Drtinu. Obránce měl volnou cestu k brance a s přehledem skóroval.

Na třetím místě se udržela Kadaň, která bodovala popáté za sebou. Tentokrát zvítězila v Českých Budějovicích 5:2 a vděčila za to především poslední třetině, kterou vyhrála 3:0. Dvěma góly se v dresu vítězů blýskli Roman Chlouba a Martin Kadlec.

Jihlava se v derby s Havlíčkovým Brodem před 2073 diváky s posledním týmem tabulky trápila a hosté nakonec nebyli daleko od bodového zisku. Za stavu 3:2 pro Duklu bylo ve 40. minutě nařízeno trestné střílení proti domácím. Postavil se k němu Ján Sýkora, ovšem nájezd útočníka, jenž patří extraligové Plzni, Ondřej Kacetl v brance ustál.

19. kolo první hokejové ligy:
Litoměřice - Šumperk 6:2 (4:0, 1:1, 1:1)
Branky: 2. Špelda, 3. Chlapík, 8. Dvořáček, 11. V. Bílek, 34. Šulc, 54. M. Novák - 31. Velecký, 47. Vrdlovec. Rozhodčí: Doležal - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:7. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 800.
Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 22. Přeučil, 42. Tůma, 48. Merta, 60. Roubík - 11. Bittner. Rozhodčí: Jílek - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 756.
Havířov - Most 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Branky: 8. Graca, 27. Loskot, 28. Jiránek, 51. Klimša, 58. Sztefek - 29. Smolka. Rozhodčí: Kopeček - Hanzlík, Moravec. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 1868.
Třebíč - Chomutov 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 12. Řípa - 22. Gajovský, 64. Drtina. Rozhodčí: Úlehla - Polák, Samuel. Vyloučení: 7:7, navíc Dolníček - Hovorka oba 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 1840.
České Budějovice - Kadaň 2:5 (2:1, 0:1, 0:3)
Branky: 4. J. Straka, 19. Heřman - 24. a 46. Chlouba, 49. a 54. M. Kadlec, 4. Lehnert. Rozhodčí: Petružálek - Kreuzer, Špringl. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 3892.
Jihlava - Havlíčkův Brod 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 16. Seman, 19. Čáp, 32. Diviš - 8. Sýkora, 38. Kubalík. Rozhodčí: Smitka - Reich, Rampír. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 2073.