Havlíčkův Brod - Chomutov 2:3 PPChomutov zaváhal na ledě posledního, i tak vyhraje první ligu

Hokejisté Chomutova se mohou pět kol před koncem základní části radovat z vítězství v první lize. A to i přesto, že v sobotu nečekaně ztratili bod na ledě posledního Havlíčkova Brodu. Piráti na Vysočině zvítězili až v prodloužení, k triumfu v soutěži jim nahrála domácí prohra Českých Budějovic s Benátkami nad Jizerou. Bídný den týmů z čela tabulky dovršila prohra třetího Kladna i čtvrté Třebíče.

Radost hokejistů Chomutova.

Havlíčkův Brod znovu ukázal, že se umí na favority vytáhnout. Přesně dva týdny poté, co porazil druhé České Budějovice, zatopil i suverénnímu Chomutovu. Severočeši vyrovnali na 2:2 až necelé tři minuty před koncem, a v prodloužení pak čelili trestnému střílení. Miroslav Kopřiva proti němu ale nastavil levý beton a na druhé straně vzápětí rozhodl Nikola Gajovský.

Pronásledovatelé z Českých Budějovic dopadli ještě hůř, doma nestačili na Benátky. Všechno podstatné se událo v přesilovkách: Jihočeši sice využili dvě, hosté však kontrovali stejným počtem, navíc rozhodující gól na 4:2 vstřelili ve hře pěti proti třem.

Na totéž doplatilo Kladno. Tříbrankový náskok Jihlavy sice snížilo dvěma trefami během 27 vteřin 51. minuty, ale z následného oslabení inkasovalo znovu. A Dukla se po osmém vítězství v řadě přiblížila třetímu místu na dva body.

Na čtvrtou Třebíč ztrácí Jihlava jen bod. Horácká Slavia připravila svým fanouškům nemilé překvapení domácí prohrou se Šumperkem. Hosté celý zápas kontrolovali a vítězstvím udrželi naději na play off, na něž jim aktuálně chybí 10 bodů. Klíčové osmé místo drží Havířov, který si ale zkomplikoval život porážkou s Ústím nad Labem a před Benátkami má náskok jen šest bodů.

47. kolo první hokejové ligy:
Kladno - Jihlava 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Branky: 51. Pitule, 51. Stach - 14. Čáp, 33. O. Malec, 37. Melenovský, 56. Čachotský. Rozhodčí: Čech, Trombík - Lukš, Novák. Vyloučení: 4:6, navíc Klouček (Kladno) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 2421.
Havířov - Ústí nad Labem 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)
Branky: 12. Tomi, 17. Šlahař, 48. Chmielewski - 10. Kloz, 16. D. Tůma, 37. Roubík, 43. Vávra, 48. Merta. Rozhodčí: Kubičík - Adamec, Poruba. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:2. Diváci: 1831.
Havlíčkův Brod - Chomutov 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 9. Melka, 46. Maliník - 3. Chlouba, 58. Dušek, 64. Gajovský. Rozhodčí: Kika - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:1. Diváci: 481.
Litoměřice - Kadaň 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky: 5. Z. Doležal z trest. střílení, 9. M. Novák, 49. V. Bílek - 12. Šagát, 22. Sikora, 33. Kůs, 51. Mrázek. Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Toman. Vyloučení: 12:12. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1240.
České Budějovice - Benátky nad Jizerou 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Branky: 20. Vráblík, 41. Mucha - 23. Ulrych, 37. Miškovský, 45. Skalický, 48. Víšek. Rozhodčí: Krob - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 9:10, navíc Boháč - D. Špaček, Hrníčko všichni 10 min. Využití: 2:3. Diváci: 5049.
Prostějov - Most 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 33. z trest. střílení a 37. R. Meidl, 39. Roupec, 44. L. Krejčík - 3. Bojer. Rozhodčí: Talpa - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 9:5. Využití: 0:1. Diváci: 1328.
Třebíč - Šumperk 3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Branky: 21. L. Havel, 38. Dolníček, 48. Jaroš - 16. Staněk, 21. A. Holík, 31. Žálčík, 41. Plášek, 54. M. Haas. Rozhodčí: Kopeček - Reich, Polák. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1740.