Rubriky:

WSM liga

Hokejové Kladno se brání, nesrovnalosti v hospodaření prý nemá

18. června 2015 16:57 - Kladno

Hokejový klub Rytíři Kladno odmítl, že by měl nesrovnalosti v hospodaření. Středeční pozastavení dotací od města podle něj neohrozí chod žádného z týmů.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Důvodem pozastavení dotací byla i faktura na více než 11 miliónů korun pro společnost Jágr Team Jaromíra Jágra, kterému zároveň patří 70 procent kladenského klubu. Rytíři přitom podle smlouvy s městem nesmí platit peníze firmám, které jsou s klubem personálně nebo finančně propojeny.

Vedení hokejového klubu dnes uvedlo, že dotace od města čerpalo vždy v souladu s určeným účelem a pravidly a po celou dobu na to dohlížel statutární orgán navržený městem, které má v klubu 30 procent.

"Navíc každá smlouva o dotaci obsahovala i mechanismus průběžné, každoměsíční kontroly, kdy v okamžiku vzniku 'rozporuplnosti' v čerpání v měsíčních splátkách poskytovaných dotací by nedošlo k proplacení splátky určené na měsíc další," uvedli Rytíři v prohlášení. "Negativní mediální kampaň a pozastavení dotací kladenským magistrátem v žádném případě nenaruší každodenní chod klubu, fungování dvaceti mládežnických mužstev ani přípravu A-týmu na nadcházející prvoligovou sezónu."

Většinový majitel klubu Jágr se zatím k situaci nevyjádřil, je v USA, kde se chystá na další sezónu v dresu Floridy v NHL. Zastupuje ho otec, bývalý dlouholetý prezident klubu, který se do dění v kladenské celku loni v listopadu po třech letech opět zapojil.

"Věříme, že se všechny body, na které vedení města Kladna při zasedání zastupitelstva, prostřednictvím médií a v tiskové zprávě upozorňuje, brzy vysvětlí," řekl Jaromír Jágr starší.

ČTK

Zrušit


Časová osa: WSM liga

Filtr článků - WSM liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..