Šumperk - Slavia 0:6Slavia jasně vyhrála v Šumperku a uspěla poosmé za sebou

Pražská Slavia dál vládne první hokejové lize. Postavení v čele tabulky potvrdila v 10. kole jasným vítězstvím 6:0 na ledě Šumperku. V domácím prostředí se dařilo Českým Budějovicím i Kladnu a tak rozdíl mezi třetím a čtvrtým místem tabulky už jsou čtyři body.

Slavia v Šumperku potvrdila formu posledních týdnů a jednoznačně si došla už pro osmé vítězství v řadě. Dařilo se zejména Jaroslavu Markovičovi, který dal dva góly a na další tři přihrál. Gólman Alexandr Hylák vychytal podruhé v sezoně čisté konto.

České Budějovice opět skoro vyprodaly svou arénu, na utkání s Jihlavou přišlo 6069 diváků a domácí fanoušci se mohli radovat z triumfu svého týmu. Jihočeši ale zlomili odpor Jihlavy a velmi dobře chytajícího patnáctiletého gólmana Jakuba Škarka až v poslední třetině, kdy kapitán Josef Straka už svým osmým gólem v sezoně zvyšoval na 3:1. Vítěznou pojistku ještě přidal do prázdné brány Ján Mucha.

Kladno se v přímém souboji o třetí příčku rozstřílelo až v poslední třetině, kdy Benátkám nasázelo čtyři góly a potěšilo své příznivce výsledkem 7:2. Hned čtyři góly dali Rytíři v početní převaze.

Severočeské derby v Ústí nabídlo sice devět gólů, ale i spoustu vyloučených a emoce na ledě. Domácí Slovan přehrál Kadaň definitivně až v poslední části, neboť hosté dokázali hned dvakrát skórovat ve vlastním oslabení a dlouho drželi naději na úspěch. Ústí se mohlo spolehnout zejména na Jana Kloze, který byl ve třetí třetině u všech gólů v síti Kadaně a v zápase si připsal dva góly a tři asistence.

Čtvrtou prohru v řadě utrpěly Litoměřice, které v domácím prostředí nestačily na Třebíč a podlehly 2:4. Málo platná byla Stadionu snaha v závěru zápasu, kdy Horáckou Slavii přestřílel. Vše rozhodla pasáž v průběhu druhé třetině, kdy hosté během pár minut odskočili na rozdíl tří gólů.

Havířov doma porazil beznadějně poslední Most jen těsně 4:3, ale připsal si už třetí výhru v řadě a postoupil na 10. místo tabulky. Třetí ztracený zápas v řadě má naopak na kontě nováček Přerov. Doma podlehl Prostějovu 2:3 a po slibném začátku sezony padá tabulkou dolů.

12. kolo první hokejové ligy:
Kladno - Benátky nad Jizerou 7:2 (2:2, 1:0, 4:0)
Branky: 43. a 53. Rudovský, 12. Redlich, 18. Stach, 37. Strnad, 51. Bílek, 60. Kindl - 5. Ordoš, 9. Volf. Rozhodčí: Zubzanda - Šmika, Malý. Vyloučení: 7:11. Využití: 4:0. Diváci: 1721.
Litoměřice - Třebíč 2:4 (0:1, 2:3, 0:0)
Branky: 21. Martin Procházka, 37. Z. Doležal - 3. Malena, 28. Kusko, 30. Mrázek, 36. Psota. Rozhodčí: Smitka - Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 1070.
České Budějovice - Jihlava 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 6. Kolmann, 37. Žálčík, 46. J. Straka, 59. Mucha - 9. Alexejev. Rozhodčí: Wagner - Hejl, Bosák. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 6069.
Ústí nad Labem - Kadaň 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)
Branky: 45. a 49. Kloz, 9. Melka, 16. Roubík, 25. Gengel, 53. Skočovský - 2. Vrána, 11. Szathmáry, 33. R. Veselý. Rozhodčí: Horinek - Čížek, Špringl. Vyloučení: 10:10, navíc Charousek 10 min. a do konce utkání, Müller (oba Kadaň) 5 min. a 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 813.
Šumperk - Slavia Praha 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Branky: 33. a 42. Pavlin, 50. a 53. Šafránek, 15. M. Čermák, 26. Markovič. Rozhodčí: Koziol - Hanzlík, Novák. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 1981.
Přerov - Prostějov 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 12. Sikora, 50. Goiš - 12. M. Drtina, 35. Čuřík, 41. Dragoun. Rozhodčí: Kubičík - Barteček, Vengřín. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 3000.
Havířov - Most 4:3 (3:1, 1:2, 0:0)
Branky: 4. Kotala, 14. Tomi, 20. Staněk, 34. Maliník - 11. M. Hanzl, 23. Pisařík, 27. Smolka. Rozhodčí: Dědek - Polák, Reich. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2006.