Slavia - Přerov 2:1Slavia, České Budějovice a Kladno v první lize opět uspěly

Silná trojka v čele první hokejové ligy dál uniká. Slavia, České Budějovice i Kladno si v utkáních 13. kola připsaly tříbodové zisky. Zbytek pole, který vedou týmy Kadaně a Ústí nad Labem, ztrácí po první čtvrtině soutěže na třetí příčku už šest bodů.

Fanoušci Slavie (ilustrační foto).

Pražská Slavia však k vítězství potřebovala hodně dřiny a potu, doma přetlačila Přerov těsně 2:1, a to hosté byli patnáctkrát na trestné lavici. Jenže tým z Edenu dokázal využít jen jedinou přesilovku. David Hruška v ní ale zařídil vítězný gól a červenobílí mohli slavit devátou výhru v řadě.

To českobudějovický Motor rozhodl o osudu zápasu už v průběhu druhé třetiny, kdy odskočil domácím Benátkám na tříbrankový rozdíl. Podobně si počínalo i Kladno, které sice zlomilo odpor prostějovských Jestřábů až v závěru, ale z Hané si odvezlo relativně jasné vítězství 4:1. Zápas rozhodla pasáž v polovině poslední třetiny, kdy Středočeši nastříleli za Horčičkova záda tři góly během necelých čtyř minut.

Most zůstává na chvostu tabulky

Na čtvrté místo se posunula Kadaň, která doma přehrála Šumperk těsně 4:3. Rozhodující gól zařídil 107 sekund před koncem v přesilovce Dominik Tejnor. Stejně bodů (21) ale nasbíral i ústecký Slovan, který přivezl cenné vítězství 5:3 z Třebíče.

Na konci tabulky zůstává Most, v jehož dresu se znovu představil Tomáš Divíšek. Ale ani staronová posila z extraligových Pardubic nepomohla Severočechům zlomit sérii proher. Most se naposledy radoval 12. září a na vítězství tak čeká už celý měsíc.

Jihlava doma porazila Havířov 2:0 a podruhé v sezóně nedostala gól. Tentokrát čisté konto udržel David Honzík.

13. kolo první hokejové ligy:
Jihlava - Havířov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 40. Důras, 56. Skořepa. Rozhodčí: Jílek - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:5, navíc Korím (Havířov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1114.
Most - Litoměřice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 19. Smolka, 26. A. Chlapík - 17. Berger, 28. Kalla, 53. Martin Procházka. Rozhodčí: Grech - Rozlílek, Toman. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 283.
Benátky nad Jizerou - České Budějovice 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky: 43. Černoch - 22. Pajič, 27. M. Heřman, 40. Rob, 51. Žálčík. Rozhodčí: Petružálek - Čížek, D. Štětina. Vyloučení: 3:5, navíc Sobotka (Benátky) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 420.
Třebíč - Ústí nad Labem 3:5 (2:3, 0:0, 1:2)
Branky: 17. a 54. Pekr, 8. Raška - 8. Gengel, 12. Baránek, 13. Tůma, 42. Melka, 60. Hes. Rozhodčí: Kopeček - Křivohlavý, Měkýš. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 1040.
Slavia Praha - Přerov 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 28. Kašpařík, 29. D. Hruška - 9. Sikora. Rozhodčí: Sýkora - Jílek, Šperl. Vyloučení: 8:15, navíc Goiš (Přerov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1418.
Prostějov - Kladno 1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Branky: 55. M. Drtina - 20. Gutwald, 46. Bílek, 48. Stach, 50. Repe. Rozhodčí: Šutara - Novák, Rožánek. Vyloučení: 3:4, navíc Šlahař 10 min. - Nash 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 1616.
Kadaň - Šumperk 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 9. R. Veselý, 19. D. Kaše, 39. Kůs, 59. Tejnor - 23. Petira, 31. Šimun, 46. Půhoný. Rozhodčí: Zubzanda - Kokrment, Šmika. Vyloučení: 5:9, navíc Půhoný (Šumperk) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 380.